3.kapitola Lily a Marry

16. prosince 2007 v 15:55 | Tracy |  Ta noc, kdy mi vysvitlo slunce
Tak jo další kapča, komenty už jsou poviné a nezapomeňte mě pořádně zkritizovat nebo pochválit. Jinak, tahle kapitola se mi docela líbí, ale nějak jsem nevěděla jak napsat jednu část(neprozradím jakou, protože bych vám řekla obsah)
přeji příjemné a klidné čtení vaše Tracy

I ve velkoměstech, jakým Londýn bez pochyby je, existují klidné a naprosto izolované čtvrti, jako byla právě tato. Domy a ulice byly čisté, uklizené až to zavánělo perfekcionismem. Lidé se na ulicích zdravili, každý se s každým znal a pořádaly se soutěže o nejlépe sestříhaný trávník, květinovou výzdobu nebo nejhezčí fasádu domu. Děti většiny obyvatel této čtvrti chodily do stejných škol a jejich rodiče si nikdy neodpustili pár slov se sousedy, když jejich ratolesti dováděly na hřišti na jedné z nejdelších a nejupravenějších ulic čtvrti. V této ulici bydlely mimo ostatních i dvě mírně neobyčejné rodiny, Evansovi a Johansonovi. Do jedenáctých narozenin jejich dětí bylo vše naprosto v pořádku, ovšem zlom nastal v podobě dopisu ze zvláštní soukromé akademie, školy čar a kouzel v Bradavicích, pro studenty se zvláštním nadáním. Přesto jejich sousedé o tomto malém tajemství vůbec nic netušili. 
Byl krásný letní den, na Londýn až trošku moc parný, když veselá zrzka vyšla z domovních dveří ven. Rozhlédla se a otevřela schránku na dokonale upraveném plotě. Prohlédla dopisy a položila je na vnitřní parapet otevřeného okna.
"Dobrý den Lilian," popřála ji postarší paní, která tlačila kočárek.
"Dobrý paní Mayfieldová, máte tu na prázdniny vnoučata?" usmála se mile a šla se do kočárku podívat.
"Dorazili včera v podvečer, věděla bys to, kdybys někde nepobíhala s Marry," řekla žena a poupravila holčičce v kočárku peřinku.
"Ale paní Mayfieldová, oslavovaly jsme konec školního roku," ospravedlňovala se Lily a nepřestávala okouzleně koukat na děťátko.
"Ještě chvíli a pořídíš si vlastní," prohlásila žena a pohlédla na Lil. Ta se začervenala.
"To doufám ne," vyhrkla. Postarší paní se zasmála.
"Než se nadějš, změníš názor, čas tak rychle letí," zasnila se a Lily už moc dobře věděla, co bude následovat, román o tom, jak ji a Marry viděla vyrůstat a jak už dospěly. Kdyby je tak viděla, roky možná mají, ale psychycky jsou ještě pořád spíš děti, jejich zájmy sice pokročily od panenek, ale hádání a některé hry stále byly na ženy příliš dětinské.
"Musím jít, mám nějaké pochůzky," rozloučila se mírně nezdvořile a už zvonila na zvonek u domu její kamarádky Marry. Domluvily se, že spolu něco podniknou. Marry, druhým křestním jménem Jane Johansonová byla veselá dívka, zatím jedináček, o čemž svědčila i jistá míra rozmazlenosti a sobeckosti, to se ovšem mělo změnit, paní Johansonová měla každým dnem porodit své druhé dítě. Marry o sobě s oblibou tvrdila, že se jí rodiče na jméně pomstili, bylo tak nechutně ohrané a typické, až ji to rozčilovalo. Její matka jí ho ale dala, protože si zamilovala nový komix Spider-man. Jednu z mála mudlovských věcí, které si kdy přečetla, vlastně ji na to navedl její manžel. 
Dveře se otevřely a Mar se vrhla Lily kolem krku.
"Já jsem tak děsně ráda, že tě vidím, Lil," téměř zpívala její hnědovalsá kamarádka,
"Neblbni, teprve včera jsme přijely z Bradavic," uklidňovala ji zrzka, ale z objetí ji nepustila.
"Sehnala sis něco na tenhle měsíc, než pojedeme do té Itálie?" ptala se Mar, když ji Lily pustila. Byly na cestě k dětskému hřišti, dobře se tam povídalo a navíc pod stromy nebylo takové horko.
"Že se ptáš, dělám pomocnici v kouzelnické lékárně na Příčné, teda už jsem fakt myslela, že mě nevezmou, ale nakonec se to stalo,"odvětila Lil. "Ten test byl složitej, však víš, jak jsem na něm pracovala a pak ještě ta praktická část..."
"Těžká? Takže jsi měla nejlepší skóre ze všech, jen jsi neměla sto procent ale devadestá devět celých devět?" rýpla si Mar.
"Měla jsem devadesát sedm a půl!" prohlásila umíněně zrzka. Mar si teatrálně dala ruku přes pusu a vyděšeně vzdechla.
"Taková hrůza, co budeš dělat, měla bys poprosit o přezkoušení!" vypískla a začala se smát. Lily ji plácla po ramenu.
"Ty bys měla poprosit, aby ti někdo dal přesdr-" Lil se kousla do rtu. "Jsem tak zkažená!" vykřikla. Mar se zasmála, no konečně, to to trvalo. Lily se už zase smála
"A co ty, už něco máš?" zajímala se.
"No jasně," řekla Marry neurčitě, jako by se o tom vůbec nechtěla bavit.
"No povídej, jsem jedno velké ucho!" pobízela ji Lil a přiložila se levou ruku k uchu.
"Nic ti neřeknu, kdo je zvědavej bude brzo starej," řekla hnědovláska a dodala, "Lil víš, já o tebe nechci přijít," zamrkala a vyšpulila pusu.
"Haha moc vtipný, dobře nech si to," dělala uraženou Lily a odsedla is na opačný konec lavičky.
"Já, Lily..." protočila oči Mar, "víš, ty máš tak smysluplnou brigádu a já takovou hloupou, budeš se smát. Zakroutila hlavou. Lily se na otočila, ale stále hrála nezájem.
"Jak jsem řekla, jestli nechceš, neříkej mi to." 
"Dobře, ale nebudeš se smát," podmiňovala svou odpověď, "dělám taneční kurzy pro čaroděje."
"Vážně?" zareagovala Lily.
"V zimě opět nastane taneční sezóna a budeš se divit, ale spousta lidí se to chce naučit. Navíc o prázdninách se jim asi zdá že mají víc času," pravila Marry a na tváři se jí objevil široký úsměv. "Hloupý co?"
"Ne, jasně že ne," kroutila hlavou Lily. "Jen nechápu proč ty drahoty, vždyť je to úplně..."
Na ulici se ozval křik. Všichni ti chudáci, co ještě spali, měli opravdu skvělý budíček.
"To se jen probudila moje sestra," řekla nezaujatě Lil.
"Cos jí zase provedla?"
"Já?!" zeptala se Lili svatouškovsky.
"Ne, ta vedle tebe," ušklíbla se Mar. Lily se pro jistotu ohlédla, což v její kamarádce vyvolalo záchvat smíchu. "Kontroluješ 'tu druhou'?" Lily zakroutila hlavou.
"Joke off," prohlásila razantně.
"Jistě veliteli," zasalutovala. "Tak to vysyp." 
"Já jsem tak nějak….." nedomluvila, protože se ozval další ženský zvýšený hlas.
"Lilian Evansová okamžitě domů!!!"
"Tak cos' udělala?"
"Obarvila sem svojí sestře hlavu na fialovo," křikla Lil a pomalým krokem si vydala směrem k domu. Zase se jí to povedlo, vytočila ji, naštvala ji a pobavila se na její účet. Taťka se určitě taky zasmál, tím jeho dobráckým způsobem. Spokojeně se usmívala a vešla do domu. 
Marry se ještě chvíli slunila, vyhodila z houpačky pár malých prcků, kteří s brekem odběhli pryč a pomalu se pohybovala dopředu a dozadu.
Pokud si myslela, že zažije klidný den byla na omylu. Dopoledne proběhlo až na ranní incident poměrně dobře, ale kolem oběda se situace otočila o sto osmdesát stupňů.
"Mar, pojď pomoct s tím obědem!" zavolala paní Johansonová na svou dceru, která si tou dobou pečlivě lakovala nechty ve svém pokoji.
"Je to nutný, mám práci..." protáhla a posledním tahem dokončila nehet na ukazováčku.
"Marry-Jane, pojď mi dolů pomoct a nebudu to opakovat!"
"Už letím mami,"ozvalo se z patra. To 'letím' bylo výstižné, když běžela dolů zakopla na schodech opravdu…..letěla, ovšem přistání bylo o něco tvrdší než čekala. Navíc si zkazila nechty.
"Nic mi není," zahlásila, "kdyby vás to zajímalo," dodala tišeji. Naštvaně přejela pohledem svoje nehty a pomalým, loudavým krokem dorazila do kuchyně.
"K čemu potřebuješ moje služby?" ptala se značně otráveně.
"Přichystej stůl, jdeme obědvat." Marry vzala jednu sadu talířů, položila je na stůl a její máma jí podávala druhou, tu však znenadání upustila a chytla se za břicho.
"Co je mami, chceš se napít nebo kope?" starala se. Paní Johansonová koukla na hodiny.
"Už mám častější," zasekla se a rozdýchala, "kontrakce, už je to tady."
"Tati!" křikla Mar a posadila mamku na židli, "tati, rychle pojď sem, jede se do porodnice."
Pan Johanson přiběhl s již připravenou taškou a pomohl své ženě do auta. 
"Počkat! A co já?" zavolala z domovních dveří Mar. Její otec už startoval.
"Dovař oběd zlatíčko," odpověděla a sešlápl plynový pedál.
"No to je fajn takhle mě tady nechat," bručela naštvaně "dovař oběd zlatíčko" snažila se napodobit svého otce. Naštvaně skočila na pohovku v obyváku a zlobným pohledem propalovala zeď. No ale, na všem špatném je něco dobrého. Rozhodla se sdělit tuto novinku Lily.
"No teď se podrž," řvala do telefonu.
"Tak už?"ozvalo se z telefonu.
"Jo za chvíli už nebudu jedináček!"
"Mamí, tatí, už je to tady, Johansonovi odjeli do porodnice!" řvala Lily. "To je skvělý, letím za tebou."
"Fajn, čau za chvíli." Lily doběhla ke své kamarádce, ta ji zavedla dovnitř a obě se svalily na gauč v obyváku. Mar jim nalila sklenku vína, co měli mít k těstovinám. 
"Marry," pronesla vážným tónem Lily po první deci, "víš, že se teď budeš muset s tím prckem o všechno dělit a starat se o něj a…"
"Debatu na toto téma vynech Lil, prosím, já se na toho prcka těším... zatím." Obě se rozesmály, ale pravdou bylo, žekdyby byla Mar mladší asi by se cítila ohrožená novým sourozencem. Teď už jí to ani tak nevadilo. Spíš ji děsila představa, že něco takového by klidně mohlo být její, nedá-li si pozor.
Zazvonil telefon. Marry opět vylepšila svůj rekord při startu a už ho držela v ruce.
"Rodina Johansonových, ale pokud to není nic akutního, zavěste, právě totiž rodíme..."
"Už jsme dorodili," ozval se hlas jejího otce, "máš sestřičku,  nakonec jsme ji pojmenovali Josefína," oznámil pyšně a šťastně.
"Zakže další pomsta, za co? To chudák dítě za to nemůže!" lamenovala, její táta už ale zavěsil.
"Mám sestřičku," usmála se na Lily a rozběhla se k ledničce. Přichystala dvě skleničky a otevřela šampaňské. 
"Tak ať žije," pronesla přípitek Lil a obě se napily.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Envy | Web | 17. prosince 2007 v 21:02 | Reagovat

Hej pěkně Tracy. Věřila bys, že bych to od tebe ani nečekala? :) No prostě Siriusek je boží, ale ty víš kdo je můj oblíbenec :)... Hele, promin já nechcu nic říkat ale ta postava mi někoho silně připomíná :D... Jsem poctěna :).... Jo je to fakt supr, tak šup do další kapči :)

2 Sárush/La Kali | Web | 5. ledna 2008 v 10:24 | Reagovat

Dobrý... XD

3 maggie | Web | 20. ledna 2008 v 19:44 | Reagovat

josefína?tak to je teda gól!:D

4 mystery-diamond | Web | 24. března 2008 v 15:35 | Reagovat

hezky!

5 Gaia | Web | 28. listopadu 2009 v 12:47 | Reagovat

Blazni :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama