8.kapitola Diskotéka

26. prosince 2007 v 17:03 | Tracy |  Ta noc, kdy mi vysvitlo slunce
Užíjte si osmou kapču.


Dívky a příprava na párty, co si budeme vykládat. I když si to mnohdy neuvědomují, všechny chtějí vypadat krásně i sexy. Protože taková sexy tanečnice upoutá oko každého muže.
"Pohni Lil, nebo přijdeme pozdě," zahlaholila Mar, stepujíc před velkým zrcadlem v předsíni.
"No a? Pánové mají na dámy vždycky čekat," opáčila Lily a nevypadala, že by chtěla zrychlit tempo oblékání, líčení nebo česání.
"Jo, ale né půl hodiny, navíc než se vypravíš už nebude mít cenu tam chodit, no…. no a vidíš už máme dvě minuty zpoždění."
"Klid už jsem hotová," smála se Lily. Mar nikdy nechodila včas, ale když šlo o nějakou zábavu, dokázala se překonat.
"Sluší ti to," konstatovala Marry a prohlížela si svůj i Lilyin obraz v zrcadle.
"Jo sluší, ale ty si prostě... zbytečný mluvit, jako vždy," uznala Lily. Ve skutečnosti byla Lily oblečená do bílého trička za krk, džínové minisukni, byl úplně nová, vzaly obchody v Itálii opravdu útokem a boty na podpatku dokonale doplňovaly celý model. Marry na sobě měla šaty, no pokud se tomu tak dalo říct, jejich délka jen tak tak zakrývala pozadí, nařasený výstřih nebyl na Marryiny poměry moc velký, za to vzadu končil opravdu hodně nízko. Celý model byl zlaté barvy.
"Můžeme jít," na to popadla Lily blyštivou kabelku a táhla Mar za sebou.
"Jak v tomhle můžeš chodit?" brblala nespokojeně Lily.
"Co chodit, ale tancovat, to je teprve zábava," odvětila Mar, ale to už scházely ze schodů. Kluci čekali dole u zábradlí a obdivně si je prohlíželi.
"Wow," vylezlo z Jula. "To bych neřek ani do tebe Johansonová, vždyť ti z toho leze skoro všechno," řekl a majetnicky si ji k sobě přitáhnul.
"A vadí to snad někomu?" usmála se nevině Mar.
"Jo, budu si tě muset hlídat."
"Lily vypadáš, jako... jako Bohyně," vypadlo z Dannyho, Lily zrůžověla.
"Teda Evansová, to je změna!" prohlásil Jul.
"Změna nikdy neuškodí, ale už mě neobdivujte, jdeme tančit!" vzala Lily Dannyho za ruku a odvedla ho k parketu, na což Marry s Julem nevěřícně koukali.
"Zdálo se mi to nebo si před chvílí Lily odvedla Dannyho a chtěla tančit?!" zeptala se Mar, ale Jul na ni jen nepřítomně civěl. Sjížděl ji pohledem od hlavy k patě a zase zpátky.
"Co, hm co si to říkala?" probudil se, když mu zamávala rukou před obličejem.
"Jen nemůžu věřit tomu, co ta Lily vyvádí, jdem za nima ne?" opakovala Mar.
"A tobě se tam chce?" ptal se Jul.
"No jasně, jinak bych tady nebyla a co je to s tebou?"
"Nic jen nechci, aby mi tě někdo vyfouk!"
"To se stane v případě, že se nepohneš, protože já tanec miluju, takže jestli nemáš zájem musím si najít..." začala Mar, ale Jul jí do toho vpadnul.
"No jo dyť už du," zahlaholil nespokojeně a klusal za Marry. Neustále se rozhlížel a mračil se na všechny, kteří koukali na Marryiné dlouhé opálené nohy.

O několik metrů vedle, stále ovšem jen na okraji dění, seděl na gauči v hale rozcuchaný mladík. Tvářil se popuzeně, ruce založené na prsou.
"Tak pojď Jamesi, holky tam nebudou čekat celej den... noc... ehm... večer," prohlásil Sirius a snažil se nějak zkrotit své divoké vlasy v zrcadle naproti.
"Já nechci holky, mě by stačila jen jedna, Lil..."
"No dobře, dobře, ta tam určitě bude, protože MJ by si nic takovýho nenechala ujít," hodil ne něj Sirius pohled tipu, okamžitě se zvedni, nebo ti něco udělám.
"Tak jo jdeme," zvedl se zkroušeně James. "Mimochodem, jak vypadám?" zeptal se veseleji.
"Jako můj kámoš Dvanácterák," zachytračil Sirius a zmizel v davu. James okamžitě vystartoval za ním.
 Na parketu se to začalo pořádně rozjíždět. Pro některé lidi byla hudba jako droga, když ji slyšeli, jejich nohy nemohly zůstat klidné.
"Tančíš dobře , kde ses to naučil?"
"To víš, vzhledem k tomu, kolik diskoték už jsem absolvoval," smál se Jul.
"No ale takovouhle ještě ne, uvidíš," řekla Mar a zablýskaly se jí oči, vylezla na podium, kde zbyl už jen kousek místa, sklonila se k muzikantům, něco jim šeptla a na to se ozvalo:
"Takže tu máme písničku na přání pro.." podíval se na Mar. Zvláštní, jak jí vždycky všechno vyjde. Dokonale ovlivňuje lidi.
"Marry," usmála brunetka a seskočila dolů.
"Pro skvělou tanečnici Marry a jejího partnera Juliana," oznámil kapelník. Na to zazněla hudba jako stvořená pro rumbu(A/N: pro ty kdo neví: rumba- vášnivý pomalý latinskoamerický tanec, prostě celá Marry), ale stalo se něco co udivilo i ji, někdo zpíval tu nádhernou pomalou píseň jemným, ale přesto jistým hlasem.
"Lily?!" hlesla Marry.
"Kdo to, co to, to je neuvěřitelný," rozplýval se James, ale to už si všiml své Lily zpívající na podiu.
"To je… je… to je Lily?!" zakoktal se James. "Já si hned říkal, že ten hlas znám, ale takhle andělsky sem ji zpívat ještě neslyšel" A jeho nikdy nikdo neviděl s tak blaženým výrazem.
"Poď se podívat, na koho to tam všichni vejraj, možná potkáme Johansonovou a zeptáme se jí," nadhodil Sirius,"au co dě.." James rýpl Siriuse do žeber a ukázal na parket.
"To je ten… ten idiot Julian Moor a ten, co se dívá Lily rovnou pod sukni, to je jeho kamarádíček Danny," zuřil James, ale to už Marry s Julem dotančila a na závěr ho vášnivě políbila, nebo se o to spíš pokusila. Ze začátku to vypadalo velmi romanticky, jenže když konečně povolila Julovi, aby do jejích úst vnikl jazykem, znechuceně se odtrhla. Tohle mělo být divadýlko pro lidi, ale ne takovéto.
Popadla ho za ruku a odtáhla mimo hlavní dění. "Co to bylo? Musíš tak slintat? A ten nepovedenej pokus o žhavé kousnutí? Ach můj bože - hnus," začala z ostra. Doufala, že je nikdo neslyší, opak byl pravdou. Slyšeli je zkrátka všichni a pobaveně se Julovi smáli.
"Myslím, že půjdu pomoct svému kamarádovi," řekl Danny, vycítil nebezpečí. Sundal Lily z podia, což Jamese nenechalo chladného.
"Ty jeden hnusáku ruce pryč," obořil se na něj James, vzal Lily za ruku a odtáhnul ji daleko od rušitele. "Ten na tebe může sahat, dívat se ti kdo ví kam a já se na tebe nemůžu ANI podívat?!"
"Pottere, prosím tě nedělej, že ti to vadí a dej si odchod a mimochodem, on se mi pod sukni rozhodně nedíval, já mu věřím," pronesla pevně Lily. Měla sklon myslet si o méně známých lidech jen to nejlepší. Dobrá povaha.
"Tak dobře, když mu tak bezmezně důvěřuješ…" odvětil James a odešel. Na druhé straně bazénu slyšel dva hlasy. Moc se mu to nezdálo, zněly hodně naštvaně, rozhodl se jít blíž.
"To si mě opravdu musela tak strašně ztrapnit?!" hulákal první hlas.
"No promiň, ale jestlis' balil holky jen na sladkej úsměv, tak to už není můj problém, já chci od kluka víc než jen BLBEJ úsměv," řekl s ledovým klidem druhý hlas. Obdivuhodná vlastnost tato schopnost říkat lidem pravdu do očí a to bez veškerých emocí. 
"Ty jedna malá křížená mrcho!" ozval se první hlas. Jeho majitel musel jistě vřít vzteky a James se hned dovtípil, kdo to asi řve. No jistě, Julian se nikdy neuměl chovat. A co pak, když ho někdo znemožní. Jen mu dej holka! prolétlo Jamesovi hlavou.
"Tak tos' neměl!" ozval se nový třetí hlas. Najednou se milý Jul válel na dně bazénu.
"Díky Siriusi," usmála se zachráněná.
"Od kdy jsem Sirius?"
" Od té doby, co se chováš jako člověk," řekla Mar a políbila ho. Byl to Sirius, takže to nevzal moc vážně, teda to si aspoň myslela Marry.
"Co to bylo?"
"Poděkování, je o dost silnější než já a hůlku nenechal na posteli. Měla jsem docela strach," přiznala nesměle, což se k ní vůbec nehodilo.
"To nestojí za řeč," opáčil Sirius. "Mimochodem, ty jsi opravdu moc vyděšeně nevypadala."
"Jsem dobrá herečka," řekla bez zájmu . Ano, to byl základní předpoklad pro to, být úspěšný v tom, v čem ona doslovně vynikala.
"Za to zaplatíš Johnsonová, ty i ta tvoje špinavá mudlovskáááááááá," zařval Jul, protože dostal
další ránu a skončil s krvácejícím nosem znovu v bazénu.
"Pottere, co ty tady?" ptala se Marry s pobaveným úšklebkem na tváři.
"Nemohla bys mi taky říkat jménem, vždyť se chovám slušně?"
"To vidím pereš se jako… no ale jo, ten prasáckej idiot si to zasloužil, ale co tu děláš?" zopakovala otázku Mar.
"To víš, jdu takhle kolem.."
"Zkrať to!" nařídila nekompromisně.
"Prostě jsem se zase pohádal s Lily, pak jsem uslyšel hlasy a jak ten ten.... Julian uráží Lily a dál už to znáte," usmál se svatouškovsky James.
"Tak dobře Jamesi," dala Mar důraz na poslední slovo. "Pro tentokrát tě neobviním ze špionáže a teď běž k Lily a řekni jí, že s ní potřebuju mluvit!"
"Ta mě tak bude věřit," odfrkl si James. "A sluhu si ze mě dělat nebudeš!"
"Jamesi Pottere za pokus nic nedáš a my jdeme se Siriusem tancovat, viď," mrkla na něj a dala si jeho ruku kolem pasu.
Dvanácterák se vydal hledat dívku svého srdce. Byl všude, na parketě prohledal každé místo, taky bar, samozřejmě ji objevil tam, od kud před deseti minutami vyšel. Našel ji, krevní tlak se mu zvýšil a mozek opět začal mít výpadky. Vypadala tak úžasně.
"Lily, já no totiž Marry..."
"Tak kdo?!" utrhla se na něj. Už zase na něho křičí, proč to dělá, za ztrátu hlasivek ji tento přízemní tvor nestojí
"Marry s tebou chce mluvit, ale teď hned to asi nepůjde, protože šla tančit se Siriusem," dostal ze sebe James. Ucelená věta, musel se pochválit, nemohl za to, že ho svým vzhledem tak omamovala.
"Co - cože, Marry a Black?" prskla Lily. "Tenhle vtip se ti obzvlášť nepovedl Pottere!"
"To není vtip, protože moje vtipy jsou vtipné Evansová," usmál se sladce a prohrábnul si vlasy. "A když už jsme tady nechceš mi věnovat jeden tanec?" culil se dál.
"To teda nechci ty blboune nejapný," odsekla Lily a chtěla odejít.
"Tak blboune nejapný jo? To odvoláš," zašeptal jí do uch, popadl ji do náručí a přenesl nad bazén.
"Okamžitě mě pusť ty idiote, ty hnusnej ..." nestačila dopovědět Lily, protože ji Jimmy pustil do bazénu.
"Tak tos neměl!" řekla a pokusila se vyhrabat ven.
"Chceš pomoct?" ptal se James a podával jí ruku.
"A víš že jo," usmála se sladce Lily, lapla ho za ruku a zatáhla, James to nečekal a žuchnul do bazénu za ní. Povedlo se, aspoň mu to oplatila.
"Evansová ty si ale..."
"Co Pottere?" chtěla vědět Lily a bojovně zvedla bradu.
"Ta nejúžasnější holka jakou znám," zasmál se James a znovu ji popadl do náruče.
"Pust mě Pottere a to hned!" rozkazovala Lil, ale moc platné jí to nebylo. Byli ve vodě, oba mokří jako myši a ona měla jen minimální šanci na útěk. Nakonec se jí ani moc utíkat nechtělo. Přes mokrou košili se Jamesovi rýsovaly svaly a jeho objetí bylo oproti studené vodě krástě teplé.
"A co když nechci?" pošeptal jí do ucha.
"Tak uvidíš, co si ještě neviděl!" zařvala Lil, vytrhla se mu a vyškrábala se na břeh. Ztratila hlavu? Ne jen bylo sousto v podobě Pottera moc lákavé. Dnes to neudělá a už vůbec ne s ním. Nešlo tady o znechucení, ale o princip. I kdyby se jí líbil, nemohli by být spolu, protože to bylo proti všem zákonům přírody. Ze zamyšlení ji vytrhl hlas:
"Teda Evansová, to bych od tebe nečekal, dyť sem tě pustil, ale není to špatný," křenil se James a rentgenoval ji pohledem. Ona se nesmála, přímo ho vyzývala k nestydatostem, ale vypadala, že o ničem netuší.
"Lily, Lily, tak tady jsi, hledal jsem tě, abych se ti omluvil za..."
"Ty?! Kazíš vzduch, vypal," zaškaredil se na něj James a vyskočil z bazénu. "Ty a ten tvůj kamarád jste povedení. Jak se můžeš Lily podívat do očí, ale ty se jí do očí nedíváš že?" Rychle si sundal košili i když úplně promáčenou a podal ji Lily, které to až teď docvaklo.
"Danieli okamžitě vypadni ať si udělal cokoli a ty Pottere zavři oči," křikla hystericky Lily otočená zády k nim. Zrudla jako rajské jablíčko: Proč jsem si jen brala to pitomý tričko, nadávala.
"Ale Lily já..." snažil se Danny.
"Jdi," zaprosila Lily. Danny na ni civěl. 
"Tebe je fakt kus," vypadlo z něj, asi jen nahlas uvažoval. Lily to bylo hrozně nepříjemné, tolik se styděla. Chtěla, aby to, co viděli oba dva zůčastnění, viděl jen někdo, komu bude důvěřovat a ne...
"Jdi, vypadni!" zakřičela na něj až oba nadskočili.
"Už tě nikdy nechci vidět Evansová!" štěkl naštvaně Danny.
"Nápodobně Danieli!" hlesla Lily a oblékla si Jamesovu košili.
"Děkuji Pottere," usmála se trochu strojeně.
"Ta košile ti sluší mnohem víc než mě, asi ti ji nechám," nabídl galantně James. "Není ti zima?" zeptal se.
"Až tak se snažit nemusíš Jamesi," cvrnkla mu do nosu. Měla strašnou chuť se dotknout jeho tváře, rychle ji potlačila.
"Ale mě to snažení baví," řekl James a prohrábnul si mokré vlasy, ještě víc rozcuchané než jindy, "přejete si ještě něco, má královno?" zeptal se a dělal, že smeká imaginární cylindr.
"Á tady jste…..škyt…s Marry jsme vás… škyt…. hledali snad všude, ale….škyt.. už šla na pokoj.. škyt.., myslím, že soutěž jsem vyhrál já… škyt," usmál se opilecky Sirius a svezl se na lavečku.
"Proboha, jdu za Marry, kdo ví, kde je, na pokoj na 99,9 procent nedošla," řekla Lily a spěšně odběhla pryč.
"Jo promiň, kdy ti mám vrátit tu košili?" křikla z opačné strany bazénu Lily.
"Je to dárek, dyť sem ti to už říkal, nech si ji."
"Díky a ahoj zítra!"
"Ale ta mudlovská," začal Sirius, James se na něho výhružně podíval, "vodka má… škyt..něco do sebe…škyt… to se musí…škyt… nechat," podotkl.
"Teda brácho takhle vožralího jsem tě ještě..." Jamese přerušilo hlasité ŽUCH, Sirius spadl z lavičky. James se k němu s obavami sklonil.
"Chrrr," zaznělo ze Siriových pootevřených úst a James se začal potrhle smát.
"Jak tě mám teď dostat do pokoje?" brblal si pro sebe. "Už vím." Drcnul do Siriuse a ten spadl do bazénu. Rázem byl jako rybička.
"Tak pojď, de se spát," popadl James Siriuse, vytáhl ho z bazénu a oba odešli do pokoje.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Katuša | Web | 26. prosince 2007 v 17:15 | Reagovat

ahoj´ nechceš se přihlásit do 1.kola SONB? jestli jo,tak napiš na blog díík

2 Envy | Web | 26. prosince 2007 v 20:50 | Reagovat

cheche supr už se nemůžu dočkat až přidáš to ty-víš-co :). fakt pěkný :)

3 Tracy | 27. prosince 2007 v 15:00 | Reagovat

Hele víš co jsem vymyslela? Ke každé kapitole přidám nějakou písničku a myslím, že k 10 kapitole se bude nejvíc hodit What dreams are made of, prostě prázdniny v itálii nebo jak to je.

Jo a nechodí mi sem moc lidí, tak to nějak roznes. Chápeš potřebuju, aby si to přečetli.

4 Lily of the valley | Web | 27. prosince 2007 v 17:34 | Reagovat

Ahoj Tracy,

dočetla sem tvoji povídku a myslím, že na prvotinu je celkem dobrá. Bohužel, nevyhnula ses spoustě gramatických chyb, ale to se stává. Chápu taky, že sis vybrala toto téma, je to hodně oblíbené a hlavně jednoduché. I se špetkou humoru se něco vytvoří, a ty máš ho nejmíň hrst.

A chtěla sem ti navrhnout - nechceš beta-readera? (Že bych ti opravovala chyby a nelogická slovní spojení...) Jestli jo, napiš na můj blog, jestli ne, nevadí, chápu tě..:-)

5 Envy | Web | 30. prosince 2007 v 9:26 | Reagovat

jasně prcku

6 Tracy | 30. prosince 2007 v 20:17 | Reagovat

Lásko, od tebe prcku zní opravdu skvěle.

7 Betty | E-mail | 3. ledna 2008 v 19:46 | Reagovat

:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama