18.kapitola Vždy může být hůř?! 1/2

12. března 2008 v 9:09 | Tracy |  Ta noc, kdy mi vysvitlo slunce
Takže tady je nová kapitolka, ale slibte mi, že tady budu mít aspoň jedenác komentářů, každý od někoho jiného nebo nepřidám ani ň. Nevím, jestli se vám kapitolka bude líbit, ale jestli se chcete dočkat konce, budete se tím muset nějak prokousat. Jsem opravdu zvědavá, co na to řeknete. Dost keců, příjemné čtení a poslouchání,
Tracy

Zvedl ten předmět a málem se slzami v očích zamířil zpátky do školy. Noc mu teď už nepřipadala tak krásná jako před čtvrt hodinou, to s ním totiž ještě byla ona. Pokazil to, nezvládl, nesnášel se. Jak mohl být tak nedočkavý? Kdyby si ještě chvíli počkal byla by jeho a takhle? Zase se bude omlouvat a snažit se dát je zase dohromady? Už se mu do toho moc nechtělo, věděl, že tentokrát to přepískl v nrjvyšší možné míře.
"Čau dvanácteráku, tak co rande tvýho života?" hodil na něj Sirius lišácký pohled, James se ani neusmál. Sirius evidentně poznal, že něco neproběhlo pole plánu. James se na něj ani nepodíval, rychle vyběhl schody a prásknul za sebou dveřmi ložnice. Tichošlápek vyskočil z křesla a rozběhl se za ním.
"Tak co se stalo?" ptal se už ve dveřích. James na něj hodil ztrápený pohled.
"Řídil jsem se tvou radou Tichošlape, ale nějak to nevyšlo," hles a praštil sebou na postel. Sirius si sedl k němu.
"Co přesně jsi zvrtal?"
"Všechno, všechno ty blbe, už mě nebude chtít v životě vidět, ani bych se jí nedivil..."
"Brzdi, brzdi, nikdy není tak blbě, aby nemohlo být hůř."
"Tos` mě teda zvedl náladu," sykl James a převalil se na druhý bok, aby se nemusel kamarádovi podívat do obličeje.
"No, myslím, že tě tady nechám, asi potřebuješ přemýšlet," usoudil Sirius a odešel. James hleděl na jedinný předmět, který měl od své lásky. Nenáviděl se a pokaždé, když se podíval na ten předmět podíval, znovu to zabolelo. Začínal si připadat hloupě, nechtěl se dívat a přesto musel. Sirius ho označil za masochystu a mermomocí se mu snažil zlepšit náladu.
Jednoho večera se mu naskytla skvělá příležitost, Jamesovi se však nechtělo nic dělat.
"No tak pojď se mnou, potřebuješ přijít na jiný myšlenky," přemlouval ho Sirius. Jamesovi se rozhodně nechtělo, na druhou stranu posledních pár dní se neúčastnil žádných akcí pobertů, vykašlal se na kamrády a teď by jim to měl vynahradit. Slíbil tedy, že půjde a poctivě trénoval masku vtipálka poberty.


"Dámy a pánové, požádala bych vás o chvíli ticha," křikla Marry do mikrofonu. "Ahm, díky, tákže, pravděpodobně vám došlo, že vás nemůžu vzít všechny," začala, Velkou síní, která byla řádně upravená, stoly stály postrankách a podlahu profesoři změnili na taneční parket, se neslo špitání stovek hlasů. "No, vyberu si vás takhle, pustím hudbu a vy asi po deseti vylezete sem za mnou," ukázala na pódium, "a předvedete mi, co dokážete, na tanec musíte mít talent." Všichni se začali s velkým hlukem dělit na skupinky. Marry si přisunula židli těsně k pódiu a mikrofon třímala v ruce. Lily postávala u sterea a vybírala vhodnou písničku z těch, co už vybrala Marry.
"Připraveni? Takže první skupinka na parket," zavelela. Jakmile zazněly první tóny písně, studenti na pódiu se začali kroutit jako žížaly vylézající z děr. Marry si zakryla rukama oči. Tak to je fakt síla, špitla si sama pro sebe.
"Děláte si ze mě dobrej den? Co to mělo být, nějaká napodobenina břišních tanců smíšená se stylem tance profesora Křiklana?" Křikla na ně. neměla náladu na hloupé vtípky. nehcápala, proř chodí na taneční konkurzy, když tančit rozhodně neumí. "Radši běžte," řekla, protočila oči a naznačila další desítce, že můžou začít. Marry se už na první pohled zalíbila hubená černovláska s obrovskýma očima. Když tančila, nemělo to styl, avšak cit pro hudbu a rytmus byl v jejích pohybech zcela zřetelný.
"Stačí, stačí," tleskla, a snažila se vypadat nekompromisně, "hubená černovláska, jak se jmenuješ," zeptala se mírněji.

................

"Tichošlape, pořád máš pocit, že je to dobrej nápad?"
"Snad se nebojíš Dvanácteráku," ušklíbl se kluk s bouřkovýma očima.
"Marry je fakt jak břitva, vždyť ti prváci, co je tam seřvala, málem brečeli," špitl brejlounek.
"Ty se bojíš holky kapitáne?" usmál se černovlasý hezoun.
"Já se nebojím! Jen... je tu holka mýho života a já jsem to podělal a..." opáčil James.
"Ta holka je dost zaneprázdněná tím, aby se na tebe nepodívala," hlesl Tichošlápek a pokynul směrem k Lily, která upřeně sledovala další a další skupinky. To už ale přišla řada na ně. Když James stoupal po schodcích na pódium, dokonale mu ztvrdly nohy. Měl trému? To se mu nikdy nestalo. Když už je tady, tak proč z toho neudělat frašku, je tu, aby se pobavil.
Lily zase pustila hudbu a Marry málem vypadly oči z důlků, stejně jako většině dalších přítomných. Jen těžko skrývali smích. Marry je však nechala dotancovat dokonce. V polovině písně už se ale nikdo nemohl soustředit, Sirius se absolutně neovládal, chytal další a dalčí záchvaty smíchu.
"Tak to bylo něco. Potterre, tys někdy tančil balet?" koutky jí silně pocukávali a Black už se válel po po pódiu, ani nedokončil svůj tanec.
"No jasně už od malička mám talent, co?" prohodil směrem k Marry a pohlédl na Lily, smála se. Tak krásně se smála, podlamovalo mu to kolena.
"No stejně, Pottere, Blacku," podívala se na zem směrem k Siriusovi, "beru vás všema pěti, to bylo dost dobrý." James slezl z pódia ztuhlý víc než deset dní starej rohlík, neschopen jakkoli reagovat, měla to být legrace, neměl v úmyslu tančit.
Marry ještě vybrala dalšího kluka a dvě holky, byla se svým výběrem nadmíru spokojená. Nakonec pronesla pár slov a všem zatleskala. Celá její nová skupina se vhrnula zpátky na pódium.
"Takže vážení, tohle nebude žádná sranda, ale pořádná makačka," sjížděla pohledem hlavně Siriuse. Ten jí to vždy oplatil jedním ze své sbírky oslnivých úsměvů. "Dáme si první, zahřívací trénink," rozhodlala. Všichni kývli.
"Na začátek něco jednoduchého, co řeknete třeba na valčík?" Sirius protočil oči, Marry si toho všimla a dodala, "udělejte páry a já si vezmu na starost tebe," ukázala na Tichošlápka. Všichni si našli svoji polovičku a Marry je rozestavěla do hvězdy.
"Pusť tu, tu, no tu italskou," poručila Marry Lily. Najednou se velkou síní rozlehly tóny známé písně, do toho Marry křikla. "Pánové, vy jste rám a slečny se do něj jen lehce zavěsí." Marry nechala Siriuse chvíli samotného a všem spravila držení. "No a teď, zpevněte celé tělo a dívky se odkloní od partnera." Všem to docela šlo, Marry došla zpět k Siriusovi. "Ty seš jak nějakej hadrovej panák, zpevni se, svaly máš, tak v čem je problém?" špitla mu do ucha.
"To měl být kompliment?" usmál se na ni oslnivým chrupem. Marry se na něj sladce usmála.
"Svaly má kde kdo, dokonce i takový Crabe a Goyle." Pustila ho a obešla všechny páry ještě jednou, pak se k němu zase vrátila.
"Zpevni, tělo!" sykla a jemně zmáčkla jeho zadek. Sirius okamžitě ztuhnul, všechny svaly měl napnuté k prasknutí.
"To je ono," pochválila ho s úšklebkem na tváři Marry. Sirius na ni hodil opět jeden ze svých úsměvů a dodal.
"Nemohla sis to odpustit co?" Marry zase protočila panenky, "ale no tak Mar, klidně mi řekni, že se ti líbím."
"Blacku, ty seš fakt tak arogantní idiot! Já rozhodně nejsem jako osatní husičky," zakroutila hlavou. Píseň skončila a Marry řekla: "Pro dnešek to stačí. Děkuji, Pottere, byls` fakt dobrej," obdařila ho svým zářivým úsměvem, "což se o tobě říct nedá," sjela káravým pohledem Blacka, ale musela uznat, že zas až tak špatný to nebylo.
A ten jeho zadek, vůně, svaly, oči, vlasy....Co to tady meleš?! okřikla sama sebe.
Ne, ne ne... je hezkej... prostě hrouda svalů, ale žádný charisma, budoucnost! Ne Marry, žádnej Black, tvůj je Lucius, s ním to budoucnost má.
"Marry jdeš?" poklepala jí Lily na rameno.
"Ahm, no jasně, promiň, trochu sem se zamyslela," hlesla. Celou cestu do ložnice mlčela. Myslela na své další povinnosti, ty temnější. Ještě pořád nevěděla, kde bude další schůzka s pánem zla. Pověřil ji a ona ho nechtěla, lépe řečeno nesměla zklamat, naskočila jé husí kůže, když si představila, co by se stalo. Ale proč bych se měla bát, mám ho omotaného kolem prstu, to bude to moje neodolatelné druhé já.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Leenikk | Web | 12. března 2008 v 12:03 | Reagovat

Ty jo Tracy. To byla bomba!! Hned jdu dál!

2 wrath | Web | 12. března 2008 v 16:07 | Reagovat

Tak to bylo vážně pěkný!!!  prej ztuhlej víc než deset dní starej rohlík:-D James a Sirius tančí valčík:-D celkem komická představa

3 Baruuss | 12. března 2008 v 16:29 | Reagovat

Docela dobrý...zatím....sice ne moc o moji oblíbené Lily.......ale..............jdu dál

4 Tinka | 14. března 2008 v 13:50 | Reagovat

Zajímavý...;)

5 Lia | 15. března 2008 v 14:34 | Reagovat

noooo teda....uz sa to zaciina..hmm..ze zadok,svaly,oci,vlasy:D....

6 Afthyrus | 30. července 2008 v 17:28 | Reagovat

Dost dobrý...ale...chybička se vloudila...nikdo v téhle době nemůže znát "profesora Snapea", protože je to ještě student.

7 Sabrina | 26. září 2011 v 17:27 | Reagovat

Ten předmět byl kondom že jo?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama