18.kapitola Vždy může být hůř?! 2/2

12. března 2008 v 9:22 | Tracy |  Ta noc, kdy mi vysvitlo slunce
Druhá polovinka, trošku temnější ale co Marry je holt Marry.

V sobotu ráno zašla hned po snídani do knihovny, hledala mezi regály nějakou knihu, ve která by byla zmínka o Voldemortově mládí. Žádnou však nenašla, což ji nepřekvapilo. Napadlo ji, že možná něco najde v části s omezeným přístupem, jakožto žačka vyššího ročníku tam mohla i bez povolenky profesora. Použila pár kouzel, aby ji našla, až to poslední zafungovalo. Do ruky jí přistála tlustá kniha obitá plíšky. Když konečně našla, co potřebovala, poslala knihu zpátky a rychle odkvačila . Došla až před velký kamenný chrlič.
No a jaký je heslo, už zase, jakto, že na to dycky zapomenu? vynadala si. Kde se vzal, tu se vzal, za jejími zády stál ten, koho hledala. Měla typ na perfektní místo, ale nevěděla přesně, kde to je.
"Dobrý den slečno Johansonová, přejete si něco?" zeptal se ředitel, oči schované za půlměsícovými brýlemi, rukou pokynul ke schodům.
"Jen jsem se chtěla zeptat, kde je Malý Visánek," řekla opatrně. Brumbál ji však probodl rentgenovým pohledem pro něj typickým. Marry odvrátila oči, snažila se soustředit na všechny ty přístroje, jež byly v místnosti, kam ji Brumbál zavedl.
"No, mohu vám to ukázat, když dovolíte," přistoupil k ní a nabídl jí rámě. Marry se na něj váhavě zadívala.
"To jako půjdeme na sobotní dopolední procházku?" vylítlo z ní dřív, než si to stačila rozmyslet. Ředitel se lehce usmál.
"Jestli chcete. Nemám však moc času, musíme se rychle vrátit." Marry mu podala ruku a byli tentam.
Přistáli na ulici, která byla samá díra. Celá vesnička vypadala opuštěně, domy byly zpustošené.
"Tak, to je to, co jste hledala?" zadíval se na ni znova profesor. Marry se ještě chvíli rozhlížela, pak uviděla na kopci stát obrovský honosný dům, bohužel z nej zybyly jen trosky.
"Ano,jen jsem se sem chtěla ze studijních důvodů podívat," špitla Marry a doufala, že si Brumbál nevšimne její malé lži. Naštěstí se tak nestalo, nebo to na sobě nedával znát. Pak se zase chytla ředitelovy ruky a vrátili se zpět.
"Ještě jednou vám děkuji," usmála se Mar a odešla z pracovny. Konečně už našla místo, kde se bude konat schůze, jen to chtělo trošku upravit. Okamžitě vyběhla na školní pozemky, jakmile byla v Prasinkách, přemístila se.
"Luciusi," pozdravila, muž se otočil a věnoval jí úsměv, byl dost ledový. "Potřebuju, abys mi s něčím pomohl, stejně mi máš pomáhat," zašeptala mu do ucha a jemně ho kousla do lalůčku. Doufala, že to tak bude bezproblémovější.
Co potřebuješ?" zeptal se a přitáhl ji k sobě. Marry se však rychle vymanila z jeho objetí.
"Svolej všechny, bude to ve staré vile Raddleyů, přines tam ještě něco k jídlu." Marry se na něj sladce usmála a dělala, jakože odchází.
"Počkej, kolik toho jídla má být?"chtěl vědět Malfoy. Marry se zasmála.
"Pamatuješ na hostiny v Bradavicích?" Po těchto slovech se přemístila.
Když konečně stála na prahu polozbořeného domu, cítila se zvláštně, byla zvědavá, co jí na to pán zla řekne, připadala si trošku jako rebelka, zavést pána zla přímo na místo, kde před lety žil otec, kterého nenáviděl. Marry se pustila do práce, napřed však zabezpečila pozemek proti vniknutí mudlů. Potom opravila fasádu domu, v podstatě provedla celkovou rekonstrukci. Potom ještě z blízkého lesíka použila pár stromů, ze kterých vytvořila luxusní stoly a židle. Byla se svým dílem více než spokojená. Ale pořád tomu něco scházelo. Stěny byly nějak holé, ale jak tak narychlo sehnat nějaké obrazy? Nakonec našla řešení. Obrovskou místnost, ze které udělala jídelnu vymalovala v zelené a stříbrné a domalovala obrovské hady. V krbu nechala plápolat zelený oheň, všechny lampy zářily zeleným světlem. Opravdové doupě pána zla, pomyslela si, to už ale do místnosti vešel Lucius s obrovským tácem, Marry to však nedalo.
"To je všechno?" ukázala na podnos místo pozdravu. Je toho tam víc, než si myslíš. Marry přes stoly hodila zelený běhoun a začala chystat hostinu. Nebylo to nic jednoduchého, když se na ni Malfoy pořád lepil.
"Nechceš mi radši pomoct?" ptala se pokaždé, aristokrat však vždy zprudka zavrtěl hlavou a políbil ji. Marry to už dávno přestalo vadit. Byl krásný, bohatý a když nad tím uvažovala, zalíbila se jí jeho zlá stránka, stejně jako si uvědomovala tu svou. Pohrávala si s ní, bylo to příjemné, i když dozajista špatné.
"To už by stačilo," prohlásil, když Marry chtěla už po desáté vše překontrolovat. Popadl ji za pas a přitáhl k sobě. Začali se vášnivě líbat. S tímhle Mar taky počítala, odvedla ho do jedné z ložnic. Tam zůstali až do zazvonění domovného zvonku.
"Už jsou tady," špitla Marry, urovnala si hábit a šaty pod ním a běžela otevřít. Dovnitř vtrhla Bellatrix a pravděpodobně její manžel Rudophus. Poté dorazili po skupinkách i všichni ostatní zvaní. Když však šla Marry otevřít už nejméně po šesté, málem se jí zastavilo srdce leknutím. Ve dveřích stál červíček. Ten na ni taky jen valil oči. Marry ho však rychle lapla za límec a odtáhla ho do jedné boční a chladné místnosti.
"Myslím, že si musíme promluvit!" štěkla na něj. Červíček jen upřeně zíral na její boty. Marry pokračovala, "cekneš před Jamesem, Siriusem, Remusem nebo Lily nebo před kýmkuli jiným a nedožiješ se dalšího dne!" sykla výhružně, chovala se zle. Byla zlá a taky si to uvědomovala, v téhle 'skvělé' společnosti se z ní stávalaopravdová mrcha. Bude se muset začít hlídat, jestli nechce, aby na to její kamarádi přišli. Nechala Červíčka Červíčkem a rychle odešla spět do vřavy v jídelně.
Konečně začala poblikávat světla, což vždy neodvratně zračilo příchod Pána zla. Marry stála u čela stolu, přesně podle Voldemortova přání, mít ji po své pravici. Už tam stál, stál těsně vedle ní, sundal si kápi a obdařil jí jedním ze svých pohledů pro oblíbence. Potom následovala jeho obvyklá promluva. Marry je všechny vyzvala, ať se chovají jako doma a sama nachystala porci pro svého pána. Voledemort, jako by z ní nemohl spustit oči a jeho hlas Mar dokonale hypnotizoval, měla opravdu čím dál větší podezření, že ten hlas určitě někdy slyšela. Po dlouhých chvílich naslouchání a přemýšlení si vzpomněla.
Jeho hlas už opravdu slyšela, bylo to v těch strašných snech, v těch jak slyšela matku naříkat a někoho se smát, toho někoho si vždycky pamatovala jako... zakroutila hlavou a zase se ponořila do debaty s ostatními smrtijedy. Ve vhodnou chvíli však popadla Luciuse za ruku a odtáhla ho z místnosti.
"Co se děje?" zeptal se, když si všiml Marryina výrazu.
"Jak se dá zjistit, jestli je někdo tvůj rodič?" špitla téměř neslyšitelně. Malfoyovi přelétla přes obličej zděšená křeč.
"Je na to jedno zaklínadlo, je ale dost složité a potřebuješ k tomu kapku krve dotyčného," odvětil Malfoy a opět nasadil svůj neprůlomný ledový výraz. Marry přemýšlela jako o překot, jak to zařídit. Jak získat krev, po které tolik toužila? Červíček, usmála se.
Marry popadla tác s dezerty a vrazila ho Červíčkovi do rukou.
"Běž nabídnout pánovi," postrčila ho kupředu.
"Ale já nechci!" hlesnul.
"Šplhneš si, bude tě mít radši," malhával mu Mar. Pak už jen zbývalo, aby Červíček nešťastnou náhodou upadl a to taky zařídila.
"Bello, ty prý používáš mudlovské přípravky proti stárnutí," prohlásila s pevně sevřenými rty, aby se nerozesmála. Bella na ni pohlédla nepříčetně rozzuřeně.
"Kdo to řekl?" zaryčela, podivně se jí přitom lesklo v očích.
"No tvrdil to Peter, Peter Petigriew," dodala, když se Bellatrix zatvářila nechápavě. Ostatní smrtijedi se smáli a Bella se cítila trapně. Mar se radovala, Bella tasila hůlku a vyslala kouzlo, aniž by pohnula rty. Peterovi svázala nohy lanem, ten se natáhl a hodil podnos Voldymu přímo do obličeje, ten nestačil zareagovat. Stříbrný podnos mu svou ostrou hranou rozřízl tvář. Voldemort se zatvářil rozzuřeně a Bella s Peterem zděšeně. Marry však rychle přiskočila a vytáhla svůj krajkový kapesníček, otřela Pánu zla krev a potom mu obličej dokonale zpravila.
"Vy," ukázal na Bellu a Červíčka, "crucio!" vykřikl. Všichni sledovali podívanou a vypadali, že se baví. Bella a Červíček se kroutili a křičeli. Nachvíli Marry zauvažovala, jestli to nepřehnala, ale ozvala se její zlá polovina. Zaslouží si to, to oni to zkazili!
Popadla Luciuse za ruku a odvedla ho do jiné místnosti. V té vřavě a křiku si jich nikdo nevšímal.
"Jak že bylo to kouzlo?" hlesla směrem ke svému blonďatému společníkovi.
"Chceš tedy vypátrat otce.." začal, Marry přikývla, "takže by to mělo být..hmm, zkus peterepapa," zauvažoval Lucius. Marry namířila hůlku přímo proti zkrvavenému kapesníku.
"Peterepapa," vyslovila Mar jasně a zřetelně, z hůlky vytryskl proud naoranžovělého světla a začal se ovíjet okolo kapesníku a jejích rukou. "Co to má být?" ptala se Luciuse, pálilo to, jakoby jí do žil lili kyselinu.
"Nikdy jsem netvrdil, že je to bezbolestné," opáčil nevině. Marry zúžila oči a snažila se protlačit zkrz rty další otázku.
"Jak poznám, jestli je to můj otec?"
"Řekněme, že se timto vryje do srdce," zasmál se chladně Malfoy a čekal, aby jí mohl zacpat pusu, až se rozkřičí, věděl, že ta chvíle příjde. A přišla.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Leenikk | Web | 12. března 2008 v 12:17 | Reagovat

ty jo tak to byla jedna z nejlepších kapitol! Jsem to četla uplně rychle! Začíná to být HODNĚ napínavé!!!

Rychle další prosím!

2 Cattgirl | E-mail | Web | 12. března 2008 v 12:57 | Reagovat

Supeeeeeerrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:o) Další kapča! Rychleeeeee:o)

3 wrath | Web | 12. března 2008 v 16:27 | Reagovat

No teda, musim říct, že kapitola od kapitoly je pořád lepší a lepší (ne že by ty před tim byly špatný:-)) ale co ten otevřenej konec?!

4 Baruuss | 12. března 2008 v 16:39 | Reagovat

V umění skončit v nejlepším jsi na vrcholu... :oD

5 rose | E-mail | Web | 12. března 2008 v 19:18 | Reagovat

Supeeeeeeeeeeeer :) ae Baruuss ma pravdu fakt umis zkoncit v nejlepsim :D

6 envy | Web | 13. března 2008 v 18:55 | Reagovat

wow, je to bozi... hej fakt ze jo je to supr, ale co mi to delas s tim luciikem :) heja uz ti volam :)

7 Lia | 15. března 2008 v 14:43 | Reagovat

noo teda ako fakt....ja mam az vyvalene oci z toho!!Lucius je pako...ako sa moze len tak pozerat na niekoho,ako trpi?!Hnusak jeden..sebecky...blbec,grrr..je mi z neho zle...ako s nim moze Marry byt?DUfam,ze sa teraz konecne uvedomi...a som velmi zvedava na dalsiu kapcu...no teda dufam,ze nakoniec to skonci dobre..a ze bude Mary so Siriusom a nie s Luciusom..lebo sa hodi k SIRIUSOVI!!

8 Fifka | 19. března 2008 v 16:34 | Reagovat

Jo!!!!Zbožňuju Luciuse.......Fakt krásnej borec!Ale teda nevím...že by mu to dělalo dobře?I když s Marry chodil?....ale je to roztomilý... :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama