20. kapitola Rande a ples 1/2

11. dubna 2008 v 17:47 | Tracy |  Ta noc, kdy mi vysvitlo slunce
Takže je tu jubilejní 20. kapitolka, je vánoční ples v Bradavicích a všechno se od základu mění. Doufám, že se vám bude líbit, čekala jsem s dopsáním docela dlouho, ale to proto, aby se usadila, já nic nechtěla uspěchat. Kapitolka je pro Envušku, která mi hodně pomohla, doufám, že se bude líbit hlavně tobě, snažila jsem se do toho vcítit. No a teď prosba k vám všem, je tu výroční 20. kapitolka a tak i vy, kteří normálně komenty nepíšete, byste mi mohli udělat radost, překonat se a napsat něco pěkného. Ještě něco, hlavně zase nekritizujte ten konec........


"Ahoj Lily, jsem fakt rád, žes přišla," řekl vysoký černovlasý chlapec. Lily se lehce zachvěla, pak zvedla oči.
"Ahoj," pípla na odpověď. Úplně se třásla nervozitou. James jí ochotně podal ruku, Lil chvíli váhala, pak ale vložila tu svou do jeho a společně odcházeli z hradu na školní pozemky. Z počátku mezi nimi panovalo ticho, jakmile se jejich pohledy střetly, rychle s odvrátily jinam. Nakonec se přece jen podařilo Jamesovi vybrat nějaké téma, na kterém se oba shodli. Potom už se jen skvěle bavili, ruku v ruce došli k jezeru a tam Lily přichystala malý piknik. Když vytáhla láhev ohnivé whisky Jamesovi se zalesklo v očích. Lily se na něho dlouze zadívala.
"Díky,"špitla skoro neslyšitelně. Jamesovi však zněl její sametový hlas v hlavě jako nadzemská hudba. Pak zatřepal hlavou a probral se z transu. "......j-jen jsem ti chtěla poděkovat za, no však t-ty víš, zachránil's mě,"vysoukala ze sebe. James se rozpačitě podrbal na hlavě. A na tváři se mu objevil potěšený výraz.
"To nic nebylo, udělal bych to pro tebe znova. A navíc, ty's mě taky zachránila, co by se mnou bylo, kdybys ji nezasáhla kletbou..."
"Zbyl by z tebe jenom mastnej flek a vedle by ležely brejličky," rozesmála se Lily. James se na ni vrhnul a začal ji lechtat. Lily se smála a křičela, až ji začaly téct slzy.
"Tak tobě příde vtipná představa, že by země zbyl flek s brejlema?" křičel a přitom se smál jako blázen.(A/N: Lily, možná bys mohla použít Vanish- skvrn a špíny se zbavíš) "Jéjda, já sem tě rozplakal?! To jsem nechtěl, zpravíme to," usmál se a dlouze jí políbil. Lily šťouchla prstem do jeho vypracovaného břicha, Jamese svalil na deku vedle ní. Oba se smáli ještě hodnou chvíli. Pak ale brejlounek zvážněl.
"Hmm, ale víš, že je tady to nebezpečí, že nás zabijou, nemůžeme tomu nijak uniknout." Lily na něj hodila ztrápený pohled.
"Jo vím, ale musíme o tom mluvit zrovna teď? Není to příjemná představa," opáčila a sedla si. James se posadil vedle ní.
"No a co tam vlastně dělala Marry? A kam potom zmizela?"
"No vidíš, nevím, co tam dělala, ale myslím, že ji dostali smrtijedi." Lily se na chvíli odmlčela. "No a pak ji unesl Voldemort, pryč jí pomohl ten impotentní nabubřelej kretén Lucius."
"Hmm, zajímavé, že se od tam dostali, jo a Lucius je impotent? Tak to teda nevim, proč s ním Marry chodí!" prohodil James a začal se znova smát. Lily se ušklíbla, pak ale pochopila plný význam Jamesových slov.
"O-oni spolu ch-chodí?" vykoktala. James jen přikývl.
"Řekla mi to na tréninku a ..." Lily položila Jamesovi ukazováček na rty a pak ho políbila. James ji pevně objal, ale nic víc si už nedovolil, pamatoval si na minulé rande. Prohloubil polibek, líbilo se mu to, musel uznat, že Lily líbat umí i když nevěděl, kde se to naučila. Když se konečně odtrhli, James začal cosi hledat v kapse.
"Co se děje?" ptala se stále omámená Lily. James věc pravděpodobně našel, protože se usmála řekl:
"Myslím, že's mi minule něco chtěla dát a neudělala to." Lily se začervenala i v okolní tmě to bylo vidět. James vyndal tu věc z kapsy. Kruh o průměru pěti metrů se zalil zlatým světlem.
"Moje sluníčko, měl to být dárek, ale kde jsi ho vzal?"
"Nechala's ho minule v lese," prohlásil Jimi prostě. Lily se na něj mile usmála.
"Vevnitř je fotka,"zašvitořila a přisunula se k němu blíž. James jí položil hlavu do klína a hrál si s medailonkem. "Ale o minulém rande se nechci bavit," dodala po chvilce. James k ní vzhlédl.
"Proč? Pro mě to byla ta noc kdy mi vysvitlo slunce," opáčil James. Lily už nic nenamítala, Jeho slova jí dokonale odzbrojila. Opět se mu zadívala do očí, milovala je, nádherné hnědé oči. James zase s obdivem a láskou hleděl do těch jejích. Jejich ústa se začaly přibližovat, políbili se. Leželi na dece ještě dobrou hodinu, když uslyšeli zvuk obrovských hodin ve vstupní síni.
"Zkouška!" pískla Lily a vymrštila se na nohy. James jí ochotně pomohl s balením věcí a pak oba úprkem pádili k hradu.
Jakmile stanuli ve velké síni přivítal je ostrý hlas jejich trenérky a kamarádky. Mar byla poslední dobou pořádný pes.
"Pan Potter a slečna Evansová se uráčili přijít, to je od vás milé, zítra je ples vážení, nedošlo vám, že vaše přítomnost zde je důležitá?!" štěkla na ně. Lily s Jamesem si zaujatě prohlíželi své boty. Jamesovi Marry hodně připomněla McGonagallovou. Naštvaně odešla, Lily se ji pokusila dohnat.
"Marry promiň, my sme měli rande a nějak jsem.."
"Zapomněli na čas," doplnila ji kamarádka, "no dobře, jestli je to tak a líbali ste se?" dodala tišeji. Lily přikývla. Mar se nálada rychle zvedla. Teď se na všechny usmívala. Marry s nimi přejela většinu latinskoamerických i standartních tanců a potom ještě dvě sestavy hiphopu. Když se konečně kolem druhé ráno dostali do postele, všichni byli dokonale vyřízení.


"Do velké síně je až do večera vstup zakázán, jídlo najdete na malých podnosech u svých postelí," zazněl v sedm ráno rázný hlas profesorky McGonagallové.
"Sakra, kolik je, proč nás ta strašná baba budí," štěkl James a zakryl si hlavu polštářem. Sirius už dlouho seděl u okna a díval se ven na školní pozemky, všiml si i domácích skřítků s podnosy, ale ignoroval je. Zato Péťa okamžitě vystartoval po podnosu a začal se nehorázným způsobem cpát, mezi mlaskavými zvuky bylo slyšet akorát něco jako:
"Ho je skhelé, he nám honesli snídani haš ho hostele!"
"Cože," vyskočil s postele James, "snídaně do postele? Hmm, ještě by to chtělo, aby mě někdo nakrmil!" zazubil se šibalsky James, jen v trenkách, se hrnul ke dveřím dívčích ložnic.
"Darin, proč klepeš?" zazněl sametový hlas Lilian Evansové.
"Protože nejsem Darin!" zahlásil James, Lily, která byla nahoře bez zapištěla a otočila se zády. James si zakryl oči.
"Do háje Pottere, tohle jsou dívčí ložnice a co tady chceš?" utrhla se na něj.
"Myslím, že asi nebude nejvhodnější doba na to, tě poprosit, jestli mě nenakrmíš?!" zauvažoval na hlas, Lily vytřeštila oči.
"To jsi přišel opravdu jen kvůli tomu?" rozchechtala se, Marry jen protočila panenky a myslela si svoje.
"Jo a ještě ti popřát dobré ráno," usmál se nevině James.
"Ne nenakrmím tě a ráno sem prosím nelez!" odmítla ho rázně, James se otočil a s tichým mumláním vylezl z ložnice, jakmile za sebou zavřel dveře, Lily a Marry dostaly záchvat smíchu. Skoro jim tekly slzy. Pak sebou ale Lily trhla.
"Ples, je už dneska," začala příšerně panikařit, ze snídaně si nevzala ani kousíček, tvrdila, že se nevejde do šatů a že je tlustá. Pak si málem vyčistila zuby gelem na holení a skoro si vypíchla oko řasenkou. Chtěla si napsat pár domácích úkolů, ale byla tak nervózní, že nemohla myslet na nic jiného než na ples.
James na tom byl podobně a tak ho kluci vytáhli ven na brusle na černé jezero. Cestou však probírali téma, které Tichošlápkovi moc nesedlo.
"Lily je tak úžasná a má moc pěkný záda," prohlásil James v půli cesty. "Nemůžu se dočkat na večer."
"Já sice Darin tak moc nestudoval, ale myslím, že bude super společnice, ona není vůbec tak hloupá, máme si o čem povídat," řekl Remus. James pokýval hlavou.
"A co ty?" prohodil směrem k Siriusovi.
"Nechte mě být, jste úplně hotový s těch vašich krasotinek a" mávl rukou a popotáhl z doutníku.
"Co je ti brácho, že by slavnej bradavickej cassanova neměl s kým jít na ples?" ušklíbl se James.
"Cassanova může mít kteroukoli, teda skoro, ale žádná na to není dost dobrá!" štěkl a přidal do kroku, pohled upřený k zemi. Zahaloval ho jemný oblak kouře.
"Siriusi klid, James si dělal legraci, nezlob se!" křičel za ním Remus. Nepomohlo to, ba možná bylo ještě hůř, Sirius zamířil do černého lesa.
"Co mu je?" zeptal se po chvíli James.
"Asi jsi ho fakt naštval," usoudil Moony.
"Jo to asi jo, ale jak, vždyť jsem toho tolik neřek!" obhajoval se.
"Poslední dobou se chová divně, mám pocit, že něco tají!" vyslovil Remus to, na co celou dobu myslel.
"A kouří víc než obvykle," dodal James.

Jakmile dorazili k jezeru, James si hned všiml závoje zrzavých vlasů. Honem si nazul brusle a uháněl do středu jezera, kde se rusovláska točila. Popadl jí za boky a rozjel se pryč, Lily se lekla, ale pak se zase začala hrozně smát a křičet.
"Jamesi zpomal, oba nás zabiješ," pískla a snažila se ho nějak zastavit, zpomalili, pak ale Lily ztratila balanc, chytla se James za šálu, při čemž ho málem uškrtila a spadla na záda. James ji zalehl svým tělem. Než si to Lil uvědomila políbil ji. Objala ho a převrátila na záda. Pak si na něj sedla, rozepla mu bundu a začala ho lechtat.
"To je odplata, za ráno a za to, že jsem spadla," smála se a James už málem brečel smíchy. Pak jí ale šikovně zajel pod bundu, studenými prsty na holou kůži. Lily pískla a snažila se utéct. James jí ale dohonil, chytl ji do náruče a ujížděl na opačnou stranu od Dariny a Remuse.
"Chceš si hrát?" zeptal se laškovně, Lily se na něj nevině usmála, všimla si, že ji drží nad závějemi sněhu.
"Jamesi, to bys mi neudělal," prohlásila sebejistě a to už se válela v hromadě sněhu. James se neřízeně řehtal, takže bylo docela jednoduché, strhnout ho za sebou. Už zase ležel nad ní, takže nemohla utéct.
"To sis teda pomohla," ušklíbl se škodolibě James. Lily se na něj usmála a hluboce ho políbila, obrátila ho na záda a neverbálním kouzlem mu spoutala nohy, pak se odtrhla a ujela pryč. Naschvál před ním udělala pár piruetek a zmizela. James ležel omámeně ve sněhu a hleděl tam, kde Lily před chvílí zmizela.

.........................

Co si o sobě James myslí, že když má teď on holku a já ne, tak že je king nebo co? Počkat, já nemám holku! Do háje, co se to se mnou děje?! Vždyť můžu mít všechny, úplně všechny, ať si každý říká, co chce. Ale která se hodí na ples? U tyče si je představit dokážu, ale na plese? Zabina je mrcha, ne že by mi to vadilo, ale nenávidí mě, to asi nevyjde. Lindy? Ne, ta má jinýho. Adrijana, ne ta má malý prsa. Elizabeth, ta je příšerně prkenná. Renáta? Palmeta? Victorie? Žaneta? Odeta? Barbara? Ne, jsou naprosto nepoužitelný. A co třeba.......Sandra! Černovláska z Mrzimoru s nádhernou postavou a azurově modrýma očima. Jo to bude ono. Jenže je nedobytná jako skála. A já mám jen pár hodin!
Sirius utíkal zpět k hradu. Když stanul ve vstupní síni, uvědomil si, že pravděpodobnost, že ještě bude volná je mizivá a navíc, neví, kde ji má hledat. K jeho štěstí kolem něj prošel hlouček mrzimorských studentek. Vydal se k nim, začaly se usmívat a hlasitě uvažovaly, kterou z nich pozve na ples.
"Nevíte, kde je Sandra?" zeptal se co nejmileji, dívky se zatvářily nespokojeně.
"Leží na ošetřovně!" ozvalo se za jeho zády. Stála tam Marry.
"Jak ty to víš!" řekl kousavě Sirius.
"Chtěla spáchat sebevraždu, Voldemort jí vyvraždil celou rodinu, skočila z astronomické věže," odtušila Marry suše. Siriusovi ztuhl úsměv na tváři. Otočil se a rychle odešel chodbou pryč.
"Co čumíte?!" utrhla se Marry na mrzimoračky. Ty se ještě víc přitlačili k sobě a utekly pryč.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Čtu to.....

klik 100% (50)

Komentáře

1 Lili | Web | 11. dubna 2008 v 17:59 | Reagovat

no bomba fakt super tesim sa na pokracko!!!

2 Jessica | 13. dubna 2008 v 9:03 | Reagovat

Mňam.

3 Tinka | 15. dubna 2008 v 18:34 | Reagovat

Good.

4 Drow | 3. září 2010 v 0:34 | Reagovat

už anni nevím, jakou pochvalu mám pro tebe vymyslet, nemam takovou fantazii jako ty :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama