26.kapitola Zkoušky? NE!! 1/2

16. července 2008 v 7:00 | Tracy |  Ta noc, kdy mi vysvitlo slunce
Takže je tu 26. kapitola, musím se zase docela pochválit, nevím, zdá se mi, že už jsem se docela rozepsala. Ale ani ne za to jak je napsaná, ale spíš za délku. Mno už podle názvu je zřejmé o čem asi bude. Věnování, nad tím jsem přemýšlela docela dlouho a nevymyslela jsem nic originálního, takže je pro všechny věrné čtenáře.
PS: Nezapomínejte na mě s komentama a moc děkuju za ty u minulých kapitol(oh jsem tak originální co?)

"Už jenom měsíc a budou OVCE, já vůbec nejsem připravená," naříkala Lily, jako každý den posledních čtrnáct dní.
"Lily klid, někdo jako ty si vůbec nemusí dělat starosti," uklidňoval jí James, chytl jí za ruku a stáhl k sobě do křesla.
"Nech mě Jamesi, už jenom měsíc a.."
"Jasně a budou OVCE, jako bych to už někdy slyšel!" zopakoval se smíchem Lilianina slova.
"Musím se učit," prskla Lily a snažila se vstát.
"Teď se ti to nepovede, mám tě pevně v hrsti," usmíval se James sladce. Lily přistoupila na jeho hru.
"A co můžu svému dokonalému pánovi Jamesovi nabídnout aby mě pustil?" Marry se Siriem na sebe hodily pohled typu už-je-to-zase-tady a dál nesledovali vývoj událostí.
"No něco by se našlo," dělal James jako že přemýšlí,(A/N: opravdu tak jen vypadal, protože, když někomu chybí mozek, tak asi myslet doopravdy nemůže) "chci polibek, tady a přede všemi," zašklebil se škodolibě.
"Fajn myslela jsem, že tě napadne větší blbovina," zasmála se Lily a dala mu dlouhý polibek, Jamesovi zřejmě velmi chutnal ten jahodový lesk, co měla na rtech, protože, když se od sebe odlepili, měl ho na své puse víc než ona.
Lily odběhla do ložnice a pokračovala v bichlování. Spolu s Remusem a Darinou.
"Už abychom ty zkoušky měli za sebou," pronesla Marry znuděným hlasem.
"Máš recht," pokýval hlavou James a roztáhl se v křesle.
"Jsem jediná, komu přijde, že je tady děsnej klid," vysoukala ze sebe po chvíli Marry.
"Ne nejsi, ale nikomu se nechce nic dělat!" spravil ji o stavu společenky Sirius. Mar protočila oči a vytáhla časopis se svatebními šaty.
"Co to máš?" koukal James na časák jak z jara (A/N: Jimi ono je jaro!)
"No co no, musím přece začít s přípravou, za měsíc a půl mám svatbu," prohlásila za Siriusovi silného odfrknutí. Úkosem na něj vrhla škaredý pohled a začetla se do 'Svatební šaty, jako žádné jiné'
"Hoď to sem, možná nějaký vyberu Lily," posadil se James vedle Marry a přes rameno nakukoval do časopisu. Poslední dobou se chová nějak moc mile, mno možná mu došlo, že se chová jako stupidní, nevychovaný malý mimino.
"Hele a co tyhle," ukazoval James rozjařeně na bílo-růžové šaty se supervýstřihem.
"A tohle bys fakt chtěl, aby měla na sobě?" zeptala se zhnuseně Marry.
"Ukažte," začal se zajímat Sirius.
"Mno vlastně ani ne," hleděl James zamyšleně na tu příšernost, "jen se mi líbil ten výstřih, to je všechno."
"Jo nebylo by marný vidět Lily v takovým výstřihu, ale to bys ji nejdřív musel nějak omámit a i tak bys ji do nich musel nacpat násilím," prohlásila Mar.
"Pravda," souhlasil Tichošlápek, "na Lily mi tenhle styl nesedí."
"Pánové, zvu vás na skleničku, teda jestli mě neodmítnete," sklapla rázně Mar časopis a zvedla se z křesla.
"No tak když půjdem na tu skleničku," dělal drahoty James.
"Nedělej ramena Dvanácteráku, na skleničku bych šel klidně i s Voldym," plácl Siri a schytal jen další otrávený pohled od Marry. Takhle trávila naše trojka všechny večery, když se Lily Dar a Remus učili na OVCE. O Petra se nestaral nikdo, jen občas zalezl do pokoje za Remem a nebo se jednou či dvakrát přidal k Jamesovi a Sirimu.
Znáte ten pocit, když se něco neodvratně blíží a vy víte, že před tím neutečete, i kdybyste se hodně snažili? Ano? No tak přesně tak se cítili všichni studenti, ze všech kolejí Bradavické akademie, kteří měli skládat zkoušky 'dospělosti' neboli OVCE. Profesoři se na poslední chvíli snažili narvat studentům do hlavy vše potřebné (i nepotřebné), jen aby nějak prolezli. Ale u případu jako byl Petr a pár dalších nejmenovaných jedinců, mělo snažení asi stejný význam, jako dožadování se odpovědi od člověka, kterej měl scuka s baziliškem a nebo z Voldym.
Marryin táta se v posledních týdnech opravdu vyznamenal, podařilo se mu zlikvidovat pár významných kouzelnických rodin, takže obliba Marry klesla k bodu, kdy ustává pohyb elementárních částic. Sám Brumbál už k ní nebyl tak vřelý jako předtím. Ovšem, kdo by taky stál o oblíbenost u Brumbála? Hmm všichni až na zmiozelské, kteří si to ale taky ve skrytu duše(pokud něco takového mají) přáli.
*Poslední den před zkouškami*
"Jamesi...Jamesi, já nic neumím, já uteču ze školy, zahrabu se kilometry pod zem a nebo použiju omračovací kouzlo, abych se probudila až po zkouškách," jančila Lily.
"No vidíš, takže to už máme první kouzlo, které určitě dokonale umíš," pronesl pobaveně James. Byl to snad jediný člověk, komu tyhle výlevy ještě nelezly i ušima.
"Kdo říkal, že ho umím, když neumím, já ho jenom použiju......vlestně ne nepoužiju, protože ho neumím, Jamesi...Marry pomooooooc," lítala Lily po celé spolčence a studenti z nižších ročníků na ni vyjeveně koukali.
"Lily pojď sem za mnou," napřáhl k ní James ruku a už ji měl na klíně. "Takže, Ty jsi ta nejlepší čarodějka jakou znám, nemusíš se ničeho bát, protože a to si přiznej, máš značnou protekci u spousty profesorů," zazubil se na ni. Jeho psychický rozbor zjevně pomohl, protože se už Lily zdála být docela klidná.
"Já vím, jenže já se bojím i za vás a nejsem zas až tak dobrá," špitla Lily a líbla Jimiho na tvář.
"Hehe, tak to opravdu nemusíš," blýskl na ní Siri svým bezchybně bílým chrupem. "Mě je v podstatě jedno jak prolezu, přidám se totiž k fénixovu řádu a bude ze mě bystrozor," oznámil jim nevzrušeně.
"Seš cvok, chceš se nechat zabít jen co vyjdeš školu?" prskla vyděšeně Lily, "Jimi řekni mu něco!"
"Něco brácho," mrkl na Tichošlápka. "No já chtěl udělat to samý," usmíval se omluvně.
"Tak na to zapomeň chceš se mi zabít?"
"Ne neboj, nebude to tak nebezpečný," uklidňoval rozzuřenou Lily James.
"Jo jasně, až tě domů přivezou na kousky, tak..tak.."
"Tak nic, protože TO SE NESTANE," cvrnkl jí Dvanácterák do nosu a spokojeně se uvelebil do křesla.
"Marry neříkej, že ty se k nim," Mar kývla hlavou, "...ne..Ne..NE!" křičela Lily.
"No teda pokud by mě vzali, přece jenom...chápeš jsem dcera Voldýho," rozhodila teatrálně rukama.
"Jo jasně a Remus?" koukla na něj s nadějí. Ten však jen sklopil oči k zemi.
"No a já ho v tom nenechám," podívala se na Rema s láskou Dar a dala mu pusu.
"Výborně, takže jsem jediná, kdo chce přežít!" pokývala hlavou Lily. "Dobře budu vám nosit kytky," prohlásila a začaly jí téct slzy.
"Lily, ještě jsme pořád tady a ještě týden tady zůstáváme," řekl James, setřel jí slzy a políbil jí. Na okno zaťukal Ouško(Maríin netopýr), nesl tmavě zelenou obálku, takže Mar okamžitě poznala, že jí píše Lucius. Vyskočila otevřela okno, vzala netopýra, z nožičky mu odvázala dopis.
"Podržíš ho chvíli," podávala Ouška Siriusovi. Rozbalila dopis:
Ahoj miláčku, myslím, že je tu pár věcí, o kterých bys možná měla vědět. Moji rodiče, teda lépe řečeno otec s naší svatbou absolutně nesouhlasí a tajně mi domlouvá sezení s Narcisou. Jen chci abys to věděla, nechápu, co to do něho vjelo, na večeři ses mu vážně líbila. matka se mu to taky snaží rozmluvit, ale jakoby byl vysazený na tvoje jméno, vždycky když ho slyší zrudne a začne protestovat proti naší svatbě. Narcisa dokonce dělala zkoušky do sedmého ročníku dřív, jen aby mohla být se mnou, nevím jak se jí mám zabavit.
Nebojse, nic mě neodradí od toho, abych si tě vzal, všechny problémy nějak vyřeším. Strašně moc tě miluju,
navždy Tvůj Lucius.
PS: Možná už by sis měla vybrat svědka :-*
"Já ji asi zabiju a ho taky!" odložila dopis Marry.
"Copak, nějaké předsvatební problémy?" ušklíbl se Sirius, který si hrál s Ouškem.
"Ne jen..nevadilo by ti, kdybych oddělala tvoji drahou sestřeničku?" zaskřípala zuby mar.
"No pokud to nebude Andromeda, tak si z mé rodiny vraždi koho chceš," odvětil nevzrušeně. "A kdo by to teda měl být?" zajímal se.
"Narcisa a po ní hned Bella," syčela do ruda zbarvená Marry.
"Bacha ať nebouchneš," rýpal Sirus.
"Ať si mě nepřeje!" ryčela naštvaně.
"Co udělala?" vyzvídal Remus.
"Snaží se mi všemi možnými způsoby přebrat MÉHO Luciuse!" Sirius si neodpustil u zlomyslný smích. "Fajn, měním pořadí, ty," ukázala na Siruse, "Ty půjdeš jako první a pěkně ručně, bez kouzel!" K úžasu všech ostatních se na něj vrhla jak nenažraná šelma na svou kořist.
"Au Marío," křičel a zároveň se smál Sirius Black.
"Pusť Ouška, nechci mu ublížit," poručila Marry.
"Jo a to si myslíš, že si nechám uletět svou jedinou záchranu? Nápověda...NE," vyplázl na ni jazyk.
"Jako ve školce," prohlásil James a všichni se rozesmáli. Jenže Sirusovi se povedlo nějakým záhadným způsobem pustit Maríina netopýra.
"Šikovný zvířátko," usmívala se zlověstně Marry.
"Ne...počkej Marío, vždyť já byl vždycky tvůj kámoš," začal takticky Tichošlápek, ale nějak mu to nemomohlo.
"Hehe, teď už se z toho nedostaneš, mám tě v hrsti," šklebila se škodolibě Mar. "Čím bys chtěl začít, postupnou akupunkturou..." vytáhla z kapsy špendlík, "nebo ratši ulechtáním k smrti?"
"Ani jedno, já bych byl pro.." nedokončil větu a skočil po ní. marry byla zavalená jeho tělem a pomalu ji začínala omamovat vůně jeho parfému.
Bože co na mě děla tenhle ten?....No chtěla se sprát, ale vypadá to, že vyhrává on!...jo díky, toho bych si nevšimla. Víš jak je těžkej?.....to bys nečekala, ale vím! jsem totiž ty!...jak já?...tvoje druhá půlka.....aha a neporadíš mi co mám dělat?....použij to...co?...no to přece, držíš to v ruce....aha tohle! Podívala se marry do své pravé ruky a zlehka píchla špendlíkem to Siruse.
"Au to bolí," osopil se na ni. Marry neváhala šťouchla do něj špendlíkem třikrát po sobě.
"Nenechám toho, dokud nepřiznáš, že si prohrál a než ze mě slezeš!" usmívala se a znovu použila špendlík.
"Fajn, fajn, už se vzdávám," začal se zvedat Siruse, ale znenadání se na ni zase vrhnul. Marry se ale hbitě přeměnila v pumu a milý Sirius přeletěl půlku místnosti a skončil rozmáznutý na stěně.
"Do háje," mňoukla Mar a přeměnila se na lidskou podobu.
"Ty mi zabila nejlepšího kámoše," zděsil se James.
"To byla čistě sebeobrana," obhajovala se Marry.
"A nezabila ho žije," prohlásil Remus, který přenesl Siriho na jednu z pohovek.
"Bože já..já vážně nechtěla, byla to nehoda!" hysterčila Marry.
"Klid, teď hlavně potřebuje na ošetřovnu," zavelel Moony a použil levitační kouzlo.
Společně přenesli Siruse až na ošetřovnu, kde nad ním madam Pomfryová spráskla ruce.
"Bože den před zkouškami, to nemohl dávat větší pozor?!" rozčilovala se.
"No ona je to asi spíš moje vina," hlesla sklesle Marry.
"Ale slečno, ten to do té zdi musel napálit velkou rychlostí, pochybuju, že za to můžete vy, pokud jste mu nepodrazila nohy..." rozumovala madam.
"Ale já...já.." začala znova Marry.
"Slečno, pokud si o tom chcete s někým promluvit, jděte za ředitelkou vaší koleje nebo za ředitelem, já tu mám raněného," řekla a obrátila se zpátky na Siriuse.
"Tak já teda jdu, večer se tu stavím, jestli můžu," oznámila přítomným María a vyšla z ošetřovny ven.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 weruška | Web | 16. července 2008 v 13:13 | Reagovat

Přihlásila jsem do do soutěže o nejlepší song.. jsem tam pod jménem weruška se songem SAY OK od Vanessy Hudgens.. byla moch ti moc vděčná kdybys pro mě hlásla.. (http://ashley-tisdale-best.blog.cz/0807/sonp-o-najlepsiu-pesnicku#komentar-34598694)

2 Teresie | E-mail | Web | 19. července 2008 v 17:18 | Reagovat

Skvělýýýý!!!! Strašně se těším na pokráčko tak rychle piš!!!! :)

3 Agnes Lore-Ley | Web | 21. července 2008 v 19:33 | Reagovat

Ahoj Tracy, promiň, že píšu až teď, ale byla jsem pryč. Spřátelím moc ráda a berareadera bych potřebovala jako sůl...=D

Až budu mít čas, tak se hned vrhnu na tvé povídky...

4 weruška | Web | 23. července 2008 v 10:04 | Reagovat

Fakt moc sorry ... Lidi já vim, já to tqaky nesnášim, ale já se moc bojim x((

Sorry,ze ti to posilam.Posilam to ze strachu.NE o sebe ale o sve blizke.Tento dopis pochazi z Venezuely byl vyslan aby zmenil tvuj zivot a udelal te stastnejsi.Posli tento dopis 20 lidem do 96 hodin.Zmeny se dockas do 5 dnu.Alena Kovarikova ktera tento dopis poslala 22 lidem vyhrala v losovani automobil.Erik Prazak ktery tomuto dopisu neuveril do 5 dnu dostal rakovinu

5 Lil | 27. července 2008 v 11:14 | Reagovat

Super kapca honeeeeem dalsi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama