31. kapitola Mám za co bojovat2/2

23. září 2008 v 10:44 | Tracy |  Ta noc, kdy mi vysvitlo slunce

Tak milí zlatí tady je to ostatní. Já snad ještě začnu smutnit, že už to končí.

V té stejné chvíli se Sirius probudil, rozhlédl se, María nikde. Vstal, jistě bude ve spolčence, napadlo ho okamžitě. Teprve potom si všiml složené hromádky svého oblečení a dopisu na stolku. Skočil po něm a roztrhl obálku. Rychle přelouskal celý dopis, v jeho tváři se rozhostila nevýslovná lítost. Z jeho bouřkových očí se vydrala jedna jediná osamělá slza. Oblékl se a vyrazil za Lily a Jamesem. Neměl chuť nic dělat. Jak mohla? Proč?

"Siriusi, děje se něco?" vyhrkla okamžitě Lily, když si všimla jeho výrazu.
"Ano děje," odtušil bezvýrazně a svezl se na křeslo. "María je pryč, odjela," hlesl a schoval tvář do dlaní. Lily po dopisu chňapla.
Milý Siriusi, Lily a Jamesi, nechci abyste si mysleli, že vás nemám ráda, mám a moc. Můj čin se asi moc dobře zdůvodnit nedá. Teda aspoň ne tak, abyste to pochopili. Můj otec by mě našel, vždycky a kdekoli, máme určité společné pouto a to já musím přetrhnout. Teď už nemůžu riskovat. Omlouvám se, ale nemohla jsem vám to říct do očí. Přemýšlela jsem, jestli vám to vůbec říct, jsem těhotná.
Siriusi, je mi líto, že ho nebudeš moct vychovávat, ale já o něj nechci přijít a ty víš, že odjezd byl jediná šance. Miluju tě, jako nikoho.
Lily, dávej na sebe pozor, poznám, když se ti něco stane, ale tentokrát ti nebudu moct přijít na pomoc, budeš to muset zvládnout sama. Navždy budeš moje nejlepší kamarádka.
Jamesi, dávej mi na Lily pozor a buď ohleduplnej jasný! Dávej na sebe pozor a nezapomeňte o všem informovat Brumbála.
Bradavice byly po sedm let mým druhým domovem, kolik jsme toho tam spolu zažili. Pořádně se s nimi rozlučte a nejlépe u jezera, hezčí místo neznám.
Na brzkou viděnou, vaše Marry.

V místnosti bylo úplné ticho. Lily měla hlavu opřenou o Jamesův hrudník a košili mu smáčela svými slzami. Sirius jen upřeným pohledem provrtával stěnu. Nechápal to, nechápal nic.
"Proč?" vylezlo z něho. Lily se ještě víc rozvzlykala.
"Protože se bála, snaží se jen ochránit svoje dítě," odpověděl James. Sirius kroutil hlavou, nemohl ses tím smířit.

Marry vylezla na vnější palubu, vítr jí čechral vlasy a ona se ohlédla za sebe, byla už poměrně daleko od Britských ostrovů, daleko od všeho. Připadala se volná, mohla zapomenout, začít znovu. Málem se rozesmála, taková druhá šance se nenaskytne jen tak někomu.

Pán zla vešel do své chýše, kouzly ji mezi tím upravil v obrovský luxusní palác a zajal v něm čtyři domácí skřítky. Ti malí chudáčci museli pracovat od rána dovčera a ještě v noci. Rozčíleně bouchal všemi dveřmi. Dorázoval až do svého pokoje, práskl za sebou dveřmi a posadil se na postel. Oknem dovnitř vlétl Ouško. Posadil se na parapet, nechtěl se přiblížit ani o milimetr. Malými ostrými zoubky překousal provázek, kterým měl dopis připevněný na nožičce a rychle odletěl pryč. Voldemort nespokojeně chňapnul po papíru a rozbalil dopis. Vypadl z něj opálový náhrdelník. Pán zla ho spokojeně přejel bílými kostnatými prsty. Myslel si, že vyhrál.
Ahoj otče, jistě si teď myslíš, že máš vyhráno. Že jsi mě pokořil. V určitém smyslu máš, pravdu, schovávám se a nemyslím, že mě najdeš. Tedy, doporučuji ti, abys mě nehledal, nemá to smysl.
K tomu náhrdelníku, vysála jsem z něho všechnu moc. Trvalo mi docela dlouho, než jsem přišla na vhodnou formuli a ubrala mi hodně síly, ale zvládla jsem to. To co teď držíš v ruce je jenom obyčejný šperk, je ti na nic. Chtěla bych vidět tvou tvář, dostala jsem tě.
Nikdy jsem tě neměla ráda a ani nebudu. Pozdravuj všechny svoje poskoky a nezapomeň položit Abříkovi kytky na hrob. Vím, že se mě pokusí zastavit, jen jsem ti chtěla ukázat, že se nebojím. Jeho manželce se omlouvám, vlastně jsem jí prokázala službu.
Nenávidím tě, na vždy TVOJE dcera María- Janette Rojvol Malum.

Voldemort odhodil dopis, přešel k oknu a praštil do parapetu. Zaťal ruce v pěst a zaryl si nehty do bělostné kůže. Zuřil, vytočila ho jako nikdy, měl to předpokládat, byla jako on a on by udělal to samé. Hodil rozlícený pohled na náhrdelník.
"To ty za všechno můžeš," zařval na něj. "Nenávidím tě, Marío! Nenávidím!" Vzal náhrdelník do ruky, namířil na sebe hůlkou a cosi zamumlal. Na jeho hůlce zůstal vyset zeleno-modrý provazec světla. Ten pak vložil do náhrdelníku. "Proklínám tě Mrío a s tebou i tenhle náhrdelník!" sykl a přemístil náhrdelník pryč. Ulevilo se mu, zapomněl na ni.
Loď po několika hodinové cestě zakotvila v jednom švédském přístavu. Marry se tam docela líbilo, všude spousta zeleně a čerstvý vzduch. Ideální země pro výchovu dítěte. Jenže co teď? Neměla kam jít a nikoho neznala. Vzala si s sebou hodně peněz, vlastně vybrakovala trezor sobě i Voldemortovi. Nemůže bydlet jen tak někde, co kdyby Voldemorta přece jen napadlo ji hledat. Začal jí být docela zima a tak vyrazila do nejbližší kavárny. Sedla si ke stolu a objednala si horkou čokoládu, číšník na ni celou dobu pomrkával, Marry se usmívala. Vypůjčila si noviny, naštěstí tam měli i nějaké anglicky psané. Když dopíjela svůj hrneček přisedla si k ní postarší dáma.
"Dobrý den, vidím, že se tu moc nevyznáte," začala. Marry pokývala hlavou a odložila noviny.
"Dobrý, jsem ráda, že tu někdo mluví anglicky. Ano, právě jsem přijela, vlastně to tu vůbec neznám" potvrdila a upřeně se na ženu zadívala.
"Jestli nemáte kam jít, tak bych vám mohla poskytnout služby svého penzionu," navrhla. Marry se to zdálo být čím dál podivnější. Provrtávala ženu pohledem, ta se mile usmívala. Vypadla sice věrohodně, ale v téhle době by člověk vůbec neměl s neznámými lidmi mluvit.
"A jak můžu vědět, že mě pak ve spaní něco neuděláte. Nejste vy náhodou Voldemortův špech?" vypadlo z ní. Žena se zachechtala, upřímně se zachechtala.
"Ne to opravdu ne," usmála se a vyhrnula rukáv.
"Znamení není všechno," podotkla nedůvěřivě Marry. Žena nevěděla, jak jí má dokázat, že jí nic udělat nechce.
"Jste čarodějka a asi potřebujete práci. Znám jednu zdejší školu magie. Je sice soukromá, což znamená, že tam chodí jen nevychovaní spratci, ale mám pocit, že vy je hravě zvládnete," změnila téma. Marry se začínala usmívat. Někdo se jí snažil pomoct, jen si ještě všechno musela ověřit. Zadívala se jinam a snažila se ženě dostat do hlavy, nepozorovaně. Žena si opravdu ničeho nevšimla a Mar byla spokojená, její zachránkyně byla neškodná.
"Opravdu vám děkuji, ráda přijmu vaši pomoc," podala jí ruku. Žena ruku stiskla a mile se usmála.
"Jmenuji se Laura, Laura-Vara Kungalf," představila se žena.
"María-Janette Rojvol...ne vlastně Blacková," opravila se.
"Vy jste Francouzka?" zajímala se Laura.
"Ne, jen mám francouzké jméno. Jsem Britka, lépe řečeno Angličanka."
"Výborně, půjdeme?" začala se Laura zvedat. Marry kývla a zvedla se taky. Došla k pultu a zaplatila. Laura jí ještě nabídla prohlídku města, Mar to nemohla odmítnout.
Laura-Vara jí ukázala, kde stojí ona soukromá škola magie, byla to kubistická novodobá stavba, Mar se poměrně líbila. Goteborg byl krásné město. Žilo tam hodně přistěhovalců z různých koutů světa, aspoň to tam bylo pestřejší.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Envy | Web | 23. září 2008 v 15:43 | Reagovat

eh oh uh... XD no s tím miluju tě si to nějak přehnala ne XD no nic prostě sqelá kapča... paráda  XD jojo gôteborg je úžasný město XD

No kdyby všichni nebyli tak nechutně nebelvírští tak je to lepčejší XD ne parádní kapča XD

2 weruška | Web | 23. září 2008 v 16:16 | Reagovat

krásný :)..jako vždy =D

3 Lia | 23. září 2008 v 21:54 | Reagovat

noo teda..cakala som nieco uplne.ine.a tak no.som zvedava..na dalsiu kapcu:)

4 mystäry | Web | 27. září 2008 v 11:45 | Reagovat

O... jaj... tak to je naprosto skvelyyyyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) Jeste jenom ten Epilog!!!

5 Baruuss | Web | 1. října 2008 v 17:29 | Reagovat

Achich oufej, bošíčku v těstíčku....chudinky malý..........

6 Brady30Emily | E-mail | Web | 7. ledna 2012 v 8:09 | Reagovat

If you are willing to buy real estate, you would have to receive the <a href="http://goodfinance-blog.com">loans</a>. Moreover, my brother all the time utilizes a auto loan, which supposes to be the most fast.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama