Epilog 1/2

28. září 2008 v 15:01 | Tracy |  Ta noc, kdy mi vysvitlo slunce
Já vím, že jsem vám dala komentový limit, ale tak co už. Chci to mít z krku a tak vám sem dávám epilog.
Tak jsem se úspěšně dohrabali až ke konci povídky. Doufám, že vám všem, co jste se dostali až sem, na konec, se povídka líbila. Moc vám všem děkuju, že jste si ji přečetli.
Teď nevím,mám takové smíšené pocity, jsem ráda, že jsem ji dopsala a snad i úspěšně dopsala a na druhou stranu je mi líto, že už to končí.
Ještě jednou vám všem děkuju!
Tracy

"Dík, že jste přišli," usmál se Remus a pustil je dovnitř. Sirius, James a Lily přišli na oslavu výročí Darininy a Removy svatby. Nebyli sami. James nesl dárek a Lily chovala ročního Harryho. Kolem Darin se batolila dvě malá děvčátka. Narodily se jim dvojčata, Sára a Samanta. Sirius spolkl pár návalů smutku a taky vstoupil dovnitř. Ty děcka ho fakt brala, hrál si s nimi, vymýšlel různé hry a rošťárny.
"Ahojte holky, co táta, nerozumuje moc?" začal, když se na něho obě pověsily. Zakroutily hlavami. Sirius se usmál a vstal. Začal něco hledat v kapsách.
"Ah," natahovala se Samanta po dárku. Sára stála kousek dál a jen na něj zvědavě koukala. Sirius jim podal dva úplně stejné prstýnky z černého kamene. Zvláštně zářily. Holky je natáhly na prsty a daly 'strejdovi' pusu.
"Kuju," zašeptala Sára. Samanta radši pozorovala svého o osm dní staršího kamaráda Harryho. Přispěchala k němu a ukazovala mu prstýnek. Harry kroutil hlavou.
"Sirusi, dáš si?" ukazovala Darin na skleničku šampaňského.
"Že váháš, dovolíš princezno?" pokusil se opatrně vymanit z jejího sevření, jenže Sára ho nechtěla pustit. Sirius ji teda zvedl a vzal si skleničku. James pronesl přípitek, všichni si cinkli. "Dáš si?" strčil Sáře pod nos skleničku. Vzala ji do malinkých ručiček a pomalu naklopila. Cucla si, zašklebila se a poprskala Siriusovi obličej. Ten se začal smát, vzal ubrousek a utřel obličej jí i sobě. "Dobré znamení, nebude z ní alkoholik," prohlásil ke smíchu všech ostatních.
Sára zalezla do koutu pokoje, vypadalo to, že se před něčím schovává.
Darin a Remus dostali samé potřebné věci, jako odšťavovač a knihu receptů na dětská jídla. Samanta s Harrym si hráli s postavičkami draků, různě na sebe nalétávali a sráželi se. Vydávali při tom hrozně legrační zvuky. Sára seděla nehnutě a skoro ani nedýchala. Sirius ji chtěl vzít na koleno, ale mávnutím ruky ho odehnala. Bylo to divné.
"To nic, občas se tak chová, jakoby se bála," ujasnil Remus a zkoumavě si svou dceru prohlížel.
"Dělá to často?" zajímal se Sirius. Darin zavrtěla hlavou.
"Jen občas, ale nedá se s tím nic dělat, je to asi psychického charakteru."
Někdo zabouchal na dveře. Všichni sebou trhli a Sára v koutku vyděšeně vykulila oči. Teď už nebylo pochyb, věděla, že se něco stane. Samanta rychle dolezla za ní a objala ji. Harry stál a rozhlížel se kolem dokola.
"Vy ještě někoho čekáte?" zeptal se James. Lupinovi zakroutili hlavou.
"Siriusi, vem holky a Lily, ty vezmi Harryho, jděte dolů do sklepa, za skříní najdete otvor, vede na obilné pole, hlavně rychle," organizoval Remus.
"Ať jde Darin, ona je jejich matka," zdráhal se Sirus. Darin na něj hodila naštvaný pohled. Sirius tedy vzal dvojčata do náručí a utíkal do sklepa. Lily vytáhla hůlku a odsunula skříň. Rychle vlezli do otvoru a Lily za sebou zase otvor zamaskovala a pohnula skříní zpět.
"Nejdeme nevhod?" sykl chladný hlas zpoza dveří. Nebylo o tom pochyb, Voldemort je našel, ale jak to? Věděli o tom jen manželé Longmotomovi, ale ti.....zamřeli. Ne nezamřeli, údajně byli brutálně zavražděni Bellatrix Lestrange.
"Ani ne, oslava je v plném proudu," řekl James. Voldemort a jeho přívrženci vtrhli dovnitř. Strhla se bitva. Kouzla létala sem a tam, některá jen protivníka škrábla, jiná museli vykrýt štíty. Trojice se snažila zůstat co nejblíže u sebe, jedině tak měli šanci. Smrtijedi je tlačili do rohu místnosti, to se trojici moc nelíbilo. Odskočili tedy ke dveřím na zahradu. Darin je rozrazila.
"Nazdárek," uslyšela, pak zahlédla jen zelený paprsek a cítila, že padá. Zatmělo se jí před očima, jako ve zpomaleném filmu se jí vybavilo pár důležitých chvil jejího života. Proběhlo jí hlavou, jaké špatné věci dělala kvůli Zabině. Pak se obraz změnil a ona seděla v dívčí ložnici a sdělovala Lily, že se jí líbí Remus. A pak už před ní stál on, jeho medové oči zářily a rozpačitě se usmíval: 'Budeš se mnou chodit?' 'Jo,' a objala ho. Pak si vzpomněla jak mu řekla, že čeká dvojčata a nakonec se jí vybavila scéna z fotky, byli na ní všichni čtyři, šťastně se usmívali. Už necítila nic. Hůlka jí vypadla z ruky. Bellatrix Lastrange se nepěkně zachechtala a hodila vítězoslavný pohled na pána zla. Jakoby říkala, vidíte-já-jsem-říkala-že-to-zvládnu.
Remus se ohlédl, viděl jak na Darin Bellatrix míří hůlkou, pak ten zelený záblesk. Všechno proběhlo tak rychle. Zoufale vykřikl, ale už nemohl absolutně nic dělat. Cítil se najednou prázdně, jako kdyby mu někdo vytrhl kus srdce, zůstala v něm prázdná díra. Viděl její rty, začaly měnit barvu, ze světle červené na úplně vybledlou. Ovládaly ho emoce, návaly vzteku a smutku.
"Mdloby na tebe!" křikl, Belle strnul úsměv na tváři a skácela se k zemi, zalehla i svého novomanžela. Remus k nim přiskočil a přemístil se i s nimi pryč. James se ještě pokusil dostat k Darininu tělu, ale nemělo to smysl, přemístil se za Remusem, Lily, Siriusem a hlavně k dětem. Pán zla zlostně praštil do futer dveří a vydal ze sebe rozzuřený výkřik. Nejen, že zabil jen jednoho protivníka, nedostal ani jejich děti, ala přišel o dva z jedněch nejlepších a nejvěrnějších smrtijedů.
Lily všechny rychle přepočítala. Jeden člen jí chyběl, spočítala je znovu, vyšel jí stejný výsledek. Někdo chyběl, prohlédla si tváře.
"Kde....kde je Darin?" zeptala se otřeseně a tiskla k sobě Harryho, jak nejvíc mohla.
"Ty ji nemáš?" škytl Remus, kterému po tvářích tekly obrovské slzy, Samanta přiběhla a objala ho, po chvíli se přidala i Sára. "Tys ji tam nechal?" nemohl uvěřit.
"Já promiň Náměsíčníku, nechtěl jsem, nemohl jsem.."
"Jak jsi mohl? Víš co s ní teď udělají, nezbude z ní ani...ani."
"Promiň," sklopil hlavu James a objal Lily a svého syna. Sirius stál opodál a všechno to pozoroval. Jak to měl vlastně všechno jednoduché. Neměl nikoho, nikoho, koho by miloval. Jistě, přátele, ale ti měli svoje rodiny. A co měl on? Nic. Ne má přece je, oni všichni jsou jeho rodina. Jenže přátelství mezi ním, Jamesem a Remusem už nebylo takové, jako předtím. Měli teď svoje rodinné povinnosti a už na něj neměli tolik času. Často si vyčítal, že je sobec, ale on přece taky zaslouží trochu lásky.
Teď ale poznal, v jaké je výhodě, Marry, nechtěl na ni myslet, ale přece. Ta jen odjela, žije a je v bezpečí, pokud se tomu tak vůbec v této době dá říkat. Bylo mu Remuse a Darin tak hrozně líto. A ty staré vzpomínky, pod vrbou u Černého jezera, jejich hádky, už nikdy si sní nevymění jediné slovo. A co potom Remus. Zůstane s holkama sám a co při úplňku? Co bude dělat? Musí se mu snažit pomoct.
"Proč ona?" vzlykl Remus, z medových očí se mu kutálela jedna slza za druhou. Objímal svoje dcery, které taky brečely, asi už jim došlo, že mámu nikdy neuvidí. "Tak sakra, proč ona?" zařval Remus. Byl nešťastný a nehodlal se ovládat. Všechno to muselo ven. Nemohl ho nikdo utišit, tohle bylo jediné řešení. Odstrčil od sebe holky, které na něj vyděšeně koukaly. Sirius se jich rychle ujal.
Remus klečel na mokré trávě, spadla rosa. Bouchnul pěstmi do země, je sám. Nemůže sám vychovávat holky. Proč radši nezemřel on. Měl ty dveře otevřít sám. Ona ne, ona si to nezasloužila, změnila se, pomáhala všem, hlavně jemu. Miloval ji, měl pocit, že jí to dostatečně nedal najevo. Přepadaly ho výčitky svědomí.
"Co bude s nimi?" pohodil Sirius hlavou k omráčeným Lestrangovým.
"Předáme je ministerstvu a ti je nejspíš pošlou do Azkabanu," odvětil James a zlostně hleděl na smrtijedy. "Nejradši bych je..." začal.
"Ne, přece nebudeš stejný zvíře jako oni," špitla Lily.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Přečetli jste povídku až do konce?

Ano, poctivě celou! 88.7% (55)
Blázníš, kraviny nečtu! 11.3% (7)

Komentáře

1 weruška | Web | 28. září 2008 v 17:57 | Reagovat

je to krásný. ale smutný... jdu rychle na druhou část..musím to dočíst..:)

2 Baruuss | Web | 1. října 2008 v 17:40 | Reagovat

Chudinky holky, zase na to doplatí děti....ach jo, ale Remuse je mi samozdřejmě taky líto!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.