Epilog 2/2

28. září 2008 v 15:07 | Tracy |  Ta noc, kdy mi vysvitlo slunce
No a tady je úplně nejposlednější část povídky. A ještě jedno upozornění, prosím hlásněte mi dole v anketce, aych věděla, kolik z vás se od začátku dostalo až sem.
A nakonec ještě dvě zvláštní poděkování:
1)Lily of the valey, protže mě nakopla k tomu, abych udělala něco s gramatikou. A chvíli mi dělala beta-readera. Děkuju strašně moc.
2)A mojí dobré-zlé dušičce Envy, která mi minulý rok hodně pomohla. Děkuju mocík.
Kapitolka je hlavně pro vás a vám ostatním taky moc děkuju.

"Co bude na večeři Lily?" houkl James, rozvalující se na pohovce. Lily se přitočila ke dveřím od kuchyně.
"Vepřová pečeně. Jsi rád?" zahlaholila a zmizel k plotně.
"Moc, už mám hroznej hlad a Harry taky," řekl a posadil Harryho na miniaturní košťátko. Harry radostně výskal a létal kolem dokola v pokoji.
Lily nachystala stůl a naservírovala jídlo. Harrymu nasadili bryndáček a posadili ho do dětské židličky. Lily mu podala mističku z rýží a troškou masa. Harry si začal z jídlem hrát, rozhazoval ho po místnosti a neovladatelně se smál.
"Co s námi bude?" zauvažovala Lily. "Nemůžeme se schovávat navěky." James vykulil oči, nepřemýšlel nad tím. Po pravdě byl rád, že žije a na ostatní moc nemyslel.
"Někdy to skončit musí," řekl a vložil si do úst další kus pokrmu. Harry přestal dělat hlouposti a zadumaně hleděl před sebe.
"Ano, někdy, ale kdy? Nemůžeme tu tvrdnout napořád, já potřebuju něco dělat, nemůžu tu jen tak sedět a strachovat se, jestli přijdeš nebo nepřijdeš z nákupu," ohradila se Lily.
"Já vím, ale nemůžu s tím nic dělat. Voldemort je čím dál silnější a my nemůžeme riskovat. Řekl bych, že se to postupem času vyřeší samo." Lily pokývala hlavou, vstala a zase všechno sklidila. Harry začal být v židličce neklidný a tak ho James vytáhl a začal si s ním hrát.
Po půl hodině se k nim přidala i Lily. Byla už docela unavená, ale svého syna milovala a dneska mu nevěnovala dost velkou pozornost.
"Copak dělají moji kluci?" zajímala se Lily. Harry k ní okamžitě přistrčil knížku a začal cosi žbleptat.
"Čteme a jak vidím, tak z něho nebude knihomol, aspoň nějaká dobrá vlastnost.....celý táta," rozplýval se James a rozčepýřil Harrymu vlasy.
"Ne, je i můj, dívej na ty oči, že je krásnej."
"Jistě, protože je po nás dvou," usmál se James a podal Harryho Lily. "Řekni máma."
"Mama," zopakoval Harry a sám si začal tleskat.
"A teď táta, táta, no tak broučku," pobízela ho Lily. James se na něj blaženě usmíval a čekal, co bude následovat.
"Ta......tata," špitl Harry a zase začal pleskat ručičkama o sebe.
Najednou se ozvalo cvaknutí domovního zámku, někdo vešel dovnitř, pomalé šoupavé kroky se rozléhaly do nastalého ticha. James začal rázně gestikulovat. Lily se opatrně zvedla a co nejtišeji vyšla schody nahoru. James popadl hůlku a čekal. Korky byly stále hlasitější a rychlejší.
"Tak se zase setkáváme Pottere," ozvalo se a vysoká mužská postava v kápi vstoupila do obývací místnosti.
"Vážně nejsem nadšený," neodpustil si James, musel nějak odvést jeho pozornost.
"Kde je máš?" nelenil Voldemort, přešel přímo k jádru problému.
"Poslal jsem je na dovolenou," odtušil a pokusil se vyslat nějaká kouzla, Voldemort je všechny zrušil a ušklíbl se.
"Jsi trapný, to je všechno, co umíš?" James přimhouřil oči. Vykryl pár kouzel od pána zla a vyslal další svoje. "Když mi řekneš, kde jsou a dáš mi Harryho, tak tě ušetřím a tu mudlovskou šmejdu taky," navrhoval velkoryse Voldemort.
"To sotva, nikdy!" křikl James a začal vysílat jednou kouzlo za druhým, ty nejsilnější, na které přišel.
"Pottere, nemůžu s tebou nadále ztrácet čas, byl jsi dobrý soupeř ale..." Záměrně nedokončil vědu, provedl pár ústupných manévrů a zaútočil. James nestíhal odolávat návalu kouzel z té nejtěžší černé magie. "Expelliarmus," křikl Voldemort. Jamesova hůlka odlétla do rohu místnosti. "Tak a teď řekni sbohem Pottere, mohl jsem tě ušetřit, chtěl jsem jen toho prcka," řekl Temný lord a upřeně sledoval svého pokořeného protivníka.
"Mě zabij, ale je nech jít, nic ti neudělají, jsou téměř bezbranní," snažil se James. Nemělo to smysl, pán zla přimhouřil oči. James pevně sevřel oči a představil si ten nejkrásnější obraz, který znal-Lily a Harryho. Zklamal je, neochránil je. Je k ničemu. Možná je dobře, že už konečně zemřou.
Koutkem oka zahlédl Lily, nahlížela do místnosti zpoza schodiště. Vytřeštil oči a vztáhnul k ní ruku, zahlédl zelený záblesk a ucítil náhlý poryv chladu.
"Neeee," vyjelo Lily z úst. Než si stačila uvědomit, že si právě podepsala rozsudek smrti, namířil na ni Voldemort hůlkou. Lily zmizela, utíkala do pokoje, slyšela rychlé kroky, Voldemort se hnal za ní. Vytáhla Harryho z postýlky, otočila se ke dveřím zády a čekala. V kapse ji tlačila hůlka, ale věděla, že je to zbytečné. Z očí se jí draly slzy. Všechno proběhlo moc rychle.
"Ach tak tady jste," zasmál se ledově Voldemort. "Ustup," nařídil Lily. Ta ale Harryho nepřestávala krýt tělem, "tak uhni," křikl neústupně Voldemort. "Dobře, je to tvoje volba. Avada Kedavra," druhé slovo si přímo vychutnal, snažil se ho vyslovit co nejjasněji a nejpomaleji, aby Lily co nejvíc potrápil, aby musela čekat na svoji smrt.
Lily se z úst vydral hlasitý výkřik a klesla k zemi. Její skoro rudé vlasy jí překryly tvář. Vypadaly jako ohnivý závoj. Harry vyděšeně koukal, připlazil se na okraj pohovky a natáhl se pro Lilyinu bezvládnou ruku. Lehce se jí dotknul.
"Mama," hlesnul a v zelených očích se mu zaleskly slzy. Vzhlédnul do tváře svého soudce. Nejspíš si vůbec neuvědomoval, co se stane. Najednou ho oslepil zelený záblesk, zakřičel a ztratil vědomí.
***************************
"Reme, něco se děje, cítím to," pravil Sirius a hbitě vstal.
"Klid Tichošlápku, nic se neděje. A navíc, teď nemůžeš jít ven, je to nebezpečné!" snažil se ho uklidnit Remus. Nedařilo se mu to, Sirius si stejně stál na svém.
"Určitě je něco s Jamesem a Lily, já tam musím, promiň." Hodil na sebe bundu a zamířil ke své motorce. Ozval se hlasitý ryk a motorka se i se svým majitelem vznesla k obloze.
Vznášel se nad mraky a studený vítr aspoň trochu chladil jeho horkou hlavu. Nemohl se zbavit přesvědčení, že je něco špatně. Že se něco špatného stalo.
Doletěl až na místo, kde měl stát dům Jamese a Lily. Jenže na místě nebylo kromě pár třísek nic. Sirius se rychle snesl dolů, dost tvrdě přistál, slezl z motorky a zapotácel se.
Na místě nebyl sám, byl tam i Hagrid. Zděšeně hleděl na tu spoušť a z dobráckých černých očí mu tekly proudy horkých slz. Hlasitě vzlykl a vysmrkal se do obří stanové plachty, což měl být kapesník.
"Kde jsou Lily, James a Harry?" zeptal se. Odmítal věřit, že by mohli být....Ne, to nepřicházelo v úvahu. To prostě nešlo. Potřeboval je. James byl jeho nejlepší kamarád. Hagrid znovu vzlykl a ukázal na ruiny domu.
Opravdu, ozýval se z nich slabý dětský pláč. Hagrid si utřel slzy a začal odhazovat zbytky domu.
Konečně ho našel. Harry byl schoulený u pohovky a usedavě plakal. Třásl se zimou. Hagrid ho rychle vytáhl a snažil se najít nějakou deku.
"Accio deka," pomohl mu Sirius. Velká tlustá deka mu přistála v náručí. "Dej mi ho Hagride," poprosil a vsáhnul k němu ruce.
"Promiň Siriusi, nemůžu ti ho dát, musím ho donést Brumbálovi," odmítl Hagrid a snažil se Harryho utišit.
"Jsem jeho strýc a hlavně kmotr, mám na to právo, chci ho vychovávat," nedal se, ruce měl stále natažené.
"Promiň Siriusi, ale nejde to, půjčíš mi motorku?" zeptal se, vzal si deku, Harryho do ní celého zamotal. Byla z něj teď taková malá mumie.
"Jo," souhlasil nakonec Sirius. Rubeus nasedl, motor zařinčel a Hagrid zmizel v oblacích.
Sirius se rozběhl k ruinám a začal hledat Lily nebo svého nejlepšího přítele. Jak se to mohlo stát? Byli chránění, jak jen to šlo. Voldemort se o nich nemohl dozvědět. Nebo....najednou mu všechno došlo. Ten malej krypl. Přemístil se.
"Ty odpornej malej červe, ty nechutná podlá kryso," zařval. Malý tlustý kluk se skrčil a hraně nechápavě na něj zíral.
"Proč mi tak nadáváš Siriusi?" ohradil se. Sirius na něj vytočeně zíral. Nechápal, jak po tom všem, po tom všem ho může nadále podvádět.
"Nesnáším tě, jsi zrádce," řval na něj Sirius.
"Nevím o čem to mluvíš," zalhal. Pak se zhluboka nadechl a co nejhlasitěji křikl: "JAK JSI MOHL ZRADIT NAŠE PŘÁTELE?!" Pak vytáhl z hábitu dýku. Ošklivě se zachechtal, zavřel oči a uřízl si prst. Zahojil si ránu hůlkou. Škodolibě mu zamával, přeměnil se v krysu a zalezl do kanálu.
Sirius na všechny ty události nechápavě hleděl. Snažil si to v hlavě všechno urovnat. Oni jsou mrtví?! Uvědomoval si postupně. A Harry, toho má Brumbál.
Ozvala se rána a na Siruse mířilo kolem tuctu hůlek. Rozhlédl se kolem dokola. To snad...
"Červíčku, ty malá kryso," vypadlo z něho. Na pokyn odhodil hůlku a bez odporu se nechal spoutat a odvést.
Už neměl pro co bojovat, ztratil všechno. Neměl už pro co žít. Odváděli ho do Azkabanu, bylo mu to jedno. Jediné na co dokázal myslet, byly tváře jeho blízkých, které už nikdy neuvidí. A nejhorší na tom bylo, že z části to byla i jeho chyba, přesně to si začal namlouvat. Nebál se, nemyslel na budoucnost, stejně pro něj žádná nebyla...
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Přečetli jste povídku až do konce?

Ano, poctivě celou! 88.7% (55)
Blázníš, kraviny nečtu! 11.3% (7)

Komentáře

1 Pidinca | 28. září 2008 v 17:57 | Reagovat

Nádhera!!!!!! je mi jich všech strašně líto. Doufám, že uděláš pokračování, ve kterém se vrátí Marry.

2 weruška | Web | 28. září 2008 v 18:04 | Reagovat

úžasný..obdivuju lidi, teří dokáží napsat něco tak krásného...

tahle povídka byla jedna z nejlepších, který jsem četla... pokaždé, když jsem byla na počítači, tak jsem šla na tyhle stránky a čekala kdy se konečně objeví další kapitola :)...

myslím, že na téhle povídce není nic záporného.. tedy jen podle mě :)

3 Nelll | Web | 28. září 2008 v 20:29 | Reagovat

krasny, užasny....... ale co se teda stalo s Marry?

4 wisty | E-mail | Web | 30. září 2008 v 20:49 | Reagovat

tak, konečně sem to dočetla:D moooc se mi to líbilo:)  no a jinak su ráda, že mám konečně nějakou spřízněnou duši, která taky fandí Kometě:D a na tenerife sem byla taky ve 4. třídě:)

5 Mys | Web | 2. října 2008 v 13:28 | Reagovat

Ježiši......

To je hrozně...smutný....:(

Ale krásně napsané!!! Opravdu! Hrozně moc s emi to líbilo! Celá kapitolovka! Byla skvělá!!!!!!! :)

Škoda, že to neskončilo Happy Endem, ale život holt není růžový a s nikím se nemazlý...

Jej a ještě ta písnička...  chjoooo

6 Trili | 2. října 2008 v 21:32 | Reagovat

Pěkná povídka. Snad na ni někdy navážeš s pokračováním. :-)

7 Baruuss | Web | 4. listopadu 2008 v 16:52 | Reagovat

Mě vždycky dojem ta malá smradlavá krysa. Vždycky jako je úplně blbej, dělaj z něj debila a pak-

8 Sawarin | Web | 4. listopadu 2008 v 17:35 | Reagovat

Tak jsem v neděli přečetla tuhle povídku.. Omlouvám se, že ti píšu koment až teď,ale dřív jsem to nestilha.. Normálně jsem kvůli tomu čtení šla spát až v půl třetí.. A to jsem pak ráno musela  vstávat v půl 7.. Takže jsem se moc nevyspala.. Ale stálo to za to.. Povídka byla moc moc pěkná.. Skvěle napsaná.. Čtivá.. No prsotě jsem se od toho nemohla odtrhnout.. Ale taky by mě zajímalo, co se stalo s Mary...?

9 Lucinka256 | 5. listopadu 2008 v 19:51 | Reagovat

Tak jsem se konečně dočetla ke konci:) Ze začítku jsem u téhle poídky moc nechápala, o co tam půjde, ale tedka jsem ráda, že jsem si jí přečetla, protože určitě má něco do sebe. Tak doufám, že i druhá část bude zajímavá:)

10 Drow | 3. září 2010 v 16:10 | Reagovat

chtěla bych ti poděkovat, že jsi nám napsala tak krásnou povídku...:)

11 Rosie | 27. června 2012 v 15:58 | Reagovat

Skvělá povídka :D Je ovšem strašně smutná. Vždycky, když si přečtu ten název a potom se mi vybaví rande Jamese a Lily. Pak si ovšem vzpomenu, že nejsou mezi živími a chce se mi brečet:'( Nebo když María musela odjet od své osudové lásky, aby ochránila svoje dítě a ještě když se zjistí, že je Voldyho dcera všichni ji zavrhnou. Nebylo to náhodou tak, že tohle přesně neudělala Remusovi a Poberti to strašně odsuzovali a najednou to sami dělají! Tak tohle mi přišlo jako nespravedlnost! A Lily se k nim ještě přidá! Ale je opravdu moc smutná :'( A je mi opravdu líto Siriuse, když ho takhle opustila. A ten dopis je strašně krásný ale smutný :'(
Tvoje Rose

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama