2. kapitola První problém vyřešen 2/2

2. listopadu 2008 v 19:47 | Tracy |  Poberti z5
*********
"Předpokládám, že všichni si už hodnou dobu lámou hlavu, co budou muset v mé hodině dělat," začala zvučným hlasem, "předem bych vás chtěla upozornit, že to nebude žádná sranda a všichni budete muset pořádně makat." Nevil se při jejích slovech otřásl. "Některé z vás možná překvapím, když vám sdělím, že pro zkoušky OVCE je nutností umět neverbální kouzla a pochopit a znát základy nitrobrany a nitrozpytu. Všechno se vám to bude hodit. A teď k tomuhle," ukázala na učebnici, "nemyslím, že je pro vás dobré učit se nazpaměť dlouhé a krkolomné definice. Věřím v praktickou výuku. A s tou začneme hned teď. Mám vás sice učit černou magii, ale ověřit si, co už umíte není na škodu, že?" usmála se. Celá třída napjatě poslouchala, co se bude dít dál. Chtěli slyšet ještě nějaký dodatek.
"No tak, co bude, vstávat a do dvojic," zavelela. Ozvalo se hlasité šoupání židlí a chvíli také trvalo, než studenti udělali dostatek místa pro výcvik.

Harry se postavil naproti Chrisovi, Ron si k sobě vzal Nevila a Hermiona nabídla spolupráci Sáře. Ta neochotně vytáhla hůlku z hábitu a namířila ji na Hermionu. Zbytek třídy už se taky nějak poskládal.
"Výborně, každá dvojice mi předvede malý souboj, užívejte prosím jen kouzla do obtížnostního stupně tři," řekla Anna a přešla k první dvojici, k Nevilovi a Ronovi.

Jejich souboj byl vyrovnaný, Nevil se opravdu snažil, Ronovi trvalo kolem osmi minut, než se mu podařilo Nevila odzbrojit. Anna je pochválila a vyzvala k boji další pár, totiž Sáru a Hermionu.

Hermiona neváhala a pokusila se Sáru odzbrojit, ta ale znenadání vykouzlila štít a okamžitě vyslala protikouzlo. Hermionu to udivilo, ale kouzlu se vyhnula a vyslala další. Sára byla hbitá a nevypadala, že se někdy unaví. Hermiona si odhrnula vlasy z očí, už ji to připadalo divné. Sára se skoro ani nesnažila. Anna je zastavila po třinácti minutách.
"Teda, jestli to takhle půjde dál, tak nestihneme nic, ale výborně dámy," zatleskala a otočila se k Harrymu a Chrisovi. Hlavou ji ale ještě pořád kroužila Sára, Anna měla pocit, že tušila, kdy Hermiona kouzlo použije. Nevěděla jaké, ale štít jí do obtížnosti tři stačil.
"Tak jdem na to," usmál se Chris a vytáhl hůlku. Ani jeden z nich ale nechtěl začít. Jen na sebe zírali s hůlkami připravenými k boji. Harry sebou trhl a vyslal odzbrojovací kouzlo. Chris se mu vyhnul a zkusil Petrificus totalus, to ale Harry jednoduše vykryl. Pokračovali dál.


"Klihando!" křikl Harry. Chris byl zabraný do odrážení předchozí kletby, takže tuhle dostal přímo do břicha. Cítil, jak se mu jazyk zvedl k patru a nešel oddělat. Dostal vztek, to Harry nemohl vymyslet něco lepšího? Měl štěstí, že se za minulý rok naučil neverbální kouzla. Finite incantatem! projelo mu hlavou a jazyk odskočil dolů z patra. Okamžitě zaútočil na Harryho, který to nečekal, myslel si, že se z toho Chris nedostane.


"Furnunculus!" křikl Chris a na Harryho tváři se objevily ošklivé pupínky. Chris se zašklebil, ale to neměl dělat, Harry vyslal:


"Tarantallegra!" A Chris začal tančit po třídě.


"Finite incantatem," křikla Anna a nepokrytě se zubila. "Dobrý souboj pánové, máte rychlé reakce. Sice jsem chtěla spíš nějaké, řekněme, užitečnější kletby, ale souboj pěkný to ano. A teď se naučíme nové kouzlo. Je z černé magie, ale jedno z těch jednodušších," oznámila a mávnutím hůlky dala třídu do pořádku. Přešla k tabuli a otočila se ke studentům.


"Distortus manus, tohle kouzlo protivníkovi vykloubí všechny klouby v jedné ruce. Je to velice nepříjemné. Patří ke kouzlům, kterými mladší smrtijedi mučí své oběti. Kouzlo je snadno proveditelné a účinné." Pozvedla hůlku, místo lavic a stolů teď před každým stála figurína, avšak se všemi kostmi, dokonalá napodobenina člověka. Anna pozvedla hůlku a ukázala na svoji figurínu. Opsala hůlkou dvě kola, objevil se naoranžovělý kruh. "Distortus manus," pravila, strčila do kruhu hůlku a namířila na levou ruku. Cosi ošklivě zapraskalo, ruka figuríny trčela v nepřirozené poloze. "Vidíte, dvě kola, pak formule a při tom namiřte na ruku, kterou si vyberete. Kouzlo lze použít i na nohy pouze místo manus řeknete planta." Ve třídě nastal ruch a občasné křupnutí, ovšem nanejvýš jednou za pár minut. Kouzlo patřilo k nejjednodušším, ale i přesto bylo poměrně složité.Na konci hodiny se všem povedlo vykloubit figuríně alespoň dva klouby zároveň. Harrymu a Hemioně to nedalo takovou práci a tak už zvládali figuríně kompletně vyklubovat všechny vykloubitelné části končetin. Hodina skončila a pětice se pomalu loudala ven ze třídy, když v tom Chrise něco napadlo. Otočil se a zamířil ke katedře.


"Paní profesorko, neznáte nějakou kletbu proti donášení a žalování?" Anna se na něj podezíravě podívala.


"Jednu bych znala, ale nefunguje obecně, musí se použít přesně a pouze na jeden jediný účel."


"To by fungovalo," vyhrkl Ron, když mu došlo, na co Chris tu kletbu chce.


"Zní: an-accusare a pohyb hůlkou vypadá asi takhle." Máchla hůlkou ve vlnovce, kterou jakoby podtrhla dalším vodorovným pohybem hůlky. "Akorát při tom musíte myslet na věc, kterou nesmí inkriminovaný vyzradit," dodala a zmizela ve svém kabinetu.

Zbytek dne ubíhal stále pomaleji, ale aspoň zbylo jim dost času na nacvičení kouzla. Po večeři se rozhodli, že musí najít Malfoye. Chodili po hradě, avšak Malfoy nebyl k nalezení. Potom se ve Vstupní síni objevila Samanta, Chris k ní okamžitě přiskočil.


"Ahoj," pozdravil. Samanta se na něj mile usmála.


"Ahoj, můžu ti pomoct?"


"Jo," přihnal se Harry.


"S tebou se nikdo nebaví Pottere," prskla a otočila se zpátky na Chrise. Harryho její chování zaskočilo, otočil se na podpatku a odešel.


"Potřeboval bych, abys sdělila Malfoyovi, že s ním chci mluvit. V Pamětní síni, za dvacet minut a ať si s sebou vezme hůlku," vychrlil Christopher. Samanta se uculila.


"A co za to?" Chris zaváhal, co to mělo znamenat? Co by ona po něm mohla chtít?


"Co by sis představovala?" zeptal se nakonec.


"Chci pusu," řekla prostě a udělala krok k němu. Chrisovi se ulevilo. Myslel, že bude chtít něco jiného, složitějšího. Vzal její malý křehký obličej do dlaní a lehce ji políbil.


"Hm, tak co stálo to za to?" zeptal se a pustil ji.


"Nebylo to tak hrozný, myslím, že si někdy řeknu zas," špitla a zmizela. Chris se rozběhl ke schodišti a v půlce stihl Harryho.


"Mám to, bude v Pamětní síni," zatvářil se vítězoslavně Chris. Harry se uchechtl.


"Jistě, ale měl by sis otřít rtěnku z pusy."


"Cože?" vyděsil se Chris a začal si hrubě třít rukávem hábitu ústa. "Dobrý?"


"Jo už jo, takže úplatečky, jo?" mrkl na něj šibalsky Potter.


"Někdo se musel obětovat," odbyl ho Black a hrnul se do Pamětní síně. Posadil se na starou židli a čekal. Harry prohlásil, že potřebuje neviditelný plášť, a že zavolá Rona a Hermionu.Když dorazili, Hermiona použila na Rona zastírací kouzlo a přes sebe a Harryho hodila neviditelný plášť. Bylo kolem osmé a Draco nikde. Chris začal nervózně přecházet po místnosti.


"Čekáš dlouho?" zeptal se jízlivý hlas, "to je dobře!"


"Ani ne, díky za optání."


"Tak o co jde, nemám na krvezrádce čas, abys věděl, je to jen kvůli Samantě," sykl.


"Vlastně je to docela osobní, pokud ti to nebude vadit, mám na tebe pár otázek." Malfoy se zašklebil.


"Jistě, seš zvědavě, proč taky ne, si tu novej a neznáš zdejší poměry. Škoda, že si z Nebelvíru, Zmiozel by ti seděl lépe i matka to říkala!"


"Myslím, že poměry jsou mi nad slunce známé a jak o mě ví tvoje matka?" Draco otráveně zívl, nevypadalo to, že by se chystal odpovědět.


"Dobře, tak... TEĎ!" křikl Chris a Malfoye trefil do prsou modrý paprsek, Hermionino kouzlo pro úplné spoutání účinkovalo dokonale.


"Tak Malfoyi, že bych ti oplatil ten minulý rok?" chopil se slova Harry. Dracovi se zvětšili zorničky strachem. "Ne neboj se Dracoušku, nejsem takovej srabskej parchant jako ty. Jen si potřebuju pojistit, že Voldemortovi nevykecáš nic o mé přítomnosti tady," zašklebil se Harry, namířil na něho hůlkou a pravil: "An-accusare."V té samé chvíli do místnosti vtrhli Crabe i Goyl. Hermiona je okamžitě omráčila.


"Jako nezavolanou, an-accusare." Práce byla dokončena, jestli kouzlo funguje, jak má, nebudou se moct o Harrym vůbec zmínit. Hermiona jim do hlav vložila myšlenku, kde byl Harry schovaný ve studené temné jeskyni.Do místnosti opatrně vešla Sára. Ze začátku všechny hrozně vylekala, ale když se ukázalo, že je to ona, všem se ulevilo. Hermiona ji přizvala blíž a zrušila spoutání Zmiozelských.


"Sáro zeptej se Draca, kde je Harry," vyzvala ji Hermiona. Sára na ni nechápavě pohlédla. "Jen to udělej," pobídla ji.


"Kde je Harry?" otázala se tedy Sára. Draco se jízlivě usmál a snažil se něco říct, z jeho úst to však vyznělo z cela jinak.


"Schovává se v jeskyni." Sám Draco se lekl, co to řekl. Opakoval to dokola, avšak pravý význam slov zůstal utajen.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Agnes Lore-Ley | Web | 3. listopadu 2008 v 17:19 | Reagovat

Nádherná kapitolka...neotřelé nápady...=D

Prostě dokonalé...

Co dodat víc?

2 danča | 3. listopadu 2008 v 18:29 | Reagovat

pěkný, jen tak dál:-D

3 Hope | Web | 3. listopadu 2008 v 19:43 | Reagovat

krásné :o) jejda, já se těším na další :o)

4 wisty | Web | 4. listopadu 2008 v 20:30 | Reagovat

hezká a hlavně zajímavá kapča:)

5 weruška | Web | 4. listopadu 2008 v 20:35 | Reagovat

zajímavej nápad.. je to fakt pěkný :) *HAPPY*

6 mystäry | Web | 5. listopadu 2008 v 10:37 | Reagovat

Hm. Tak budu uprimna... moc se mi to nelibilo. mas tam dost pravopisnych chyb a mimo to je dej hrozne uspechany a podivinsky.

Asi si zrovna nemela svuj den, kdyz si to psala. Prijde mi skoda takhle odbyt kapitolu.

7 mrně | 5. listopadu 2008 v 17:22 | Reagovat

máš nádhernej blog se svělýma povídkama a....nevíš jestli se areneid už přestěhovala? a dyžtak kam?

8 mrně | 5. listopadu 2008 v 22:36 | Reagovat

promiň areneis

9 Lucinka256 | Web | 7. listopadu 2008 v 18:25 | Reagovat

Tak jsem přečetla celou první povídku a konečně se dostala i k týhle.:) Zatím to vypadá celkem zajímavě, ale nic moc se neděje... Ostatně jako u každý povídky na začátku (a hlavně u těch mých :-D).

Tak doufám, že další kapitola bude brzo:)

10 Nelll | Web | 10. listopadu 2008 v 18:51 | Reagovat

Úžaaa:D upa super kapča

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.