9. kapitola Kniha pána zla 2/2

24. ledna 2010 v 19:19 | Tracy |  Poberti z5
druhá část

"Jak protislužbu za to, že jsem ti pomohla?" zeptala se. Harry přikývl. "Tak dobře, jdeme," souhlasila a sebrala z opěradla svůj kabát. Oba dva vyšli ven na chodbu. Harry se okamýitě zastavil a začal chystat plášť, opatrně ho rozvinul a přehodil ho přes ně oba.
"O tomhle, prosím tě, nikde nic neříkej," řekl Harry a dal se do chůze.
"Neboj, nejsem moc typ na drby," ujistila ho, "kde jsi ten plášť vzal?" zajímala se. Harry sykl a přiložil si prst na rty.
"Ne tak nahlas, není zvukotěsný," zavtipkoval, "dostal jsem ho v prváku od Brumbála, patřil otci." Sára na něj pohlédla, byl to jeden z jejích výrazů, že kterého se nedao nic usoudit.
"Kolikrát se po téhle chodbě takhle plížili naši rodiče?" nadhodila a když uviděla vstupní bránu, zrychlila krok. Harry si ji držel za ruku a společně vyšli ven na zasněžené školní pozemky.
Vydali se k jezeru. Na polovině cesty se však stalo něco divného. Vzduchem, jen pár desítek metrů od nich, začaly prolétávat černá oblaka kouře, ze kterých se zrázu staly postavy, zahalené v černých pláštích a s kápěmi, zakrývajícími obličeje. Harry se automaticky přikrčil a tasil hůlku, stejně tak i Sára.
"Divný pocit, no jistě, před tímhle mě chtěli varovat, jsem hloupá, nepozorná..." nadávala sama sobě. Oba doufali, že si jejich čerstvých stop nevšimnou.
"Inspekce," zabručel Harry a chtěl vyrazit směrem k nim. Sára ho zastavila.
"Nemůžeme na ně sami, vidíš kolik jich je, je to sebevražda!" okřikla ho tiše. Jeden smrtijed se otočil a nasával vzduch.
"Děje se něco Amycusi?" zeptala se poněkud objemnější žena a také se ostržitě rozhlédla. Harry si byl jistý, že tohle jméno nikdy neslyšel.
"Nic, sestřičko, jen jsem měl pocit..." odvětil Amycus. Na to se otočila postava, jenž jako jediná neměla na hlavě kápi. Její černé kadeřavé vlasy se nedaly nepoznat.
"Bellatrix," zasyčel Harry a stisknul hůlku vší silou.
"Alecto, Amycusi, je tu nějaký problém?" zasyčela tiše a plavně k nim došla.
"Ne, jen by někdo měl čekat tady, aby nikdo neměl šanci uniknout," odpověděla ona robustní žena. Bellatrix se ošklivě zachechtala, mávla na ostatní a zmizeli v hradu.
"Teď máme jedinečnou šanci," špitnul Harry a neslyšně se začal přibližovat k sourozencům. Sára přivřela oči a snažila se ignorovat narůstající bolest v hlavě.
"Teď není vhodná chvíle," hlesla a promnula si spánek.
"Cože?" vyhrkl trošku moc nahlas Harry.
"To nebylo na... Harry pozor," křikla a vyčarovala štít. Štít kouzlo vykryl jen tak tak. Sára vykřikla a pustila štít. To už se Harry vzpamatoval a začal zprudka útočit. Sára tiše doufala, že se zbytek skupiny nevrátí. Zaujala bojový postoj a naslouchala postupně každému hlasu, snažily se jí být nápomocné.
"Mdloby na tebe," vykřikl Harry, neuvědomil si, že by mohl používat kouzla neverbálně. Vzpamatoval se, až když Sára začala bezeslova a s nasazením začala kropit oba protivníky fůrou kleteb. Souboj byl tichý a beze slov, jen kouzla narážející do stěn nebo země klání zvukově podtrhovala.

Chrise a ostatní kluky v ložnici probudil nenadálý hluk. Ospale se zvedl a zamžoural, v tom okamžiku se rozletěly dveře a v nich se zjevil hubený, vytáhlý smrtijed s rudými vlasy. Ron se jako první vzpamatoval a zaútočil. Chris sáhl po hůlce a přidal se k němu, jen velice pomalu si uvědomoval, jak špatná tahle situace je. Ohlédl se na Harryho postel a s hrůzou zjistil, že je prázdná.
"Rone!" křičel, a jakmile si ho zrzek všimnul, horlivě gestikuloval směrem k Harryho prázdné posteli. Ron přikývl a ještě zvýšil intencitu kleteb, muselo se nechat, že Ron na krizovou situaci jednal velice vyspěle. Ostatní spolubydlící se také přidali a společně vytlačili smrtijeda do společenské místnosti. Tam Hermiona a Ginny bojovaly s Bellatrix. Její šílený smích se rozléhal polovinou hradu.

Ze svého kabinetu vyděšeně vyběhl Křiklan, v jedné ruce nesl objemný kufr a v druhé třímal hůlku. V jeho očích se zračil strach. Vyběhl do vstupní síně, kde se ovšem soustředila většina bitvy. Profesorka McGonagallová zápasila se dvěma smrtijedy najednou a profesor Kratiknot se snažil zbavit dalšího. Navíc z hlavního schodiště skupina studentů nutila k ústupu Bellatrix a Rabastana. Z koridoru od zmijozelské společenské místnosti vyběhly další čtyři postavy. Draco, Crabe, Goyle a Samanta, všichni měli hůlky připravené. Samanta se podívala na Draca a když pochopila, že on bude na jiné straně nebezpečně zůžila oči.
"Nedělej to, Draco," řekla směrem k němu. Crabe a Goyle začali vysílat kouzla z černé magie na všechny strany, bylo jim jedno koho zasáhnou.
"Musím," zasyčel a otočil se k ní zády, rozběhl se do největší bitvy, cestou však ještě křikl: "Uteč Sam!" Samanta si pohrdavě odfrkla a zamířila k jednomu z oponentů McGonagallové. Podívala se mu zpříma do očí a celou svou silou se postila do boje. Z venčí se ozval zuřivý křik.
"Já tě dostanu, Pottere!" Bellatrix se na schodech zarazila a začala ustupovat větší rychlostí. To jmého jí leželo v žaludku, to jmého v ní vzbuzovalo jen to nejhorší. Byl venku, tak blízko.

Bitva se postupně začala posunovat směrem ven. Křiklan, celou dobu schovaný za chrličem, vytušil příležitost. Musel pryč, někdo jim dal tip, přišli ho sem hledat, byl si tím jistý. Zhluboka se nadechnul a rozběhl se. Proběhl vstupní branou a rychle postupoval k druhému okraji vřavy. Vypadalo to, že je každý zaměstán. V tom někdo zakřičel, Křiklan nestačil postřehnout, co to bylo, ale smrtijedi se jako oblaka kouře sletěli všichni k němu. Vytvořili před ním neprostupnou hradbu.
"Teď už nám nikam neutečeš," zatrylkovala sladce Bella a zle se zasmála. Křiklan upustil kufr na zem. Pak ale spozoroval jediný plamínek naděje, že zůstane naživu.
"Harry Potter, podívejte, támhle utíká," zakřičel a ukazoval směrem k Zapovězenému lesu. Vskutku Harry, Ron, Christopher, Hermiona, Sára a Samanta utíkali ze všech sil na kraj Bradavických pozemků. Belltarix se opět ošklivě zachechtala.
"No jistě," sykla a hbitě švihla hůlkou, "avada kedavra!" Křiklan se sesunul k zemi, hůlka mu vypadla z ruky. "Za nimi!" křičela Bella.
Harrymu a jeho kamarádům se na poslední chvíli povedlo přemístit, všechny naštěstí napadlo jedniné správné místo. Lasturová vila, tam je dozajista nikdo hledat nebude.

María tiše vyklouzla z hlavní brány a rozhlédla se. Byl to nepěkný pohled. Studenti vyšších ročníků se skláněli nad nehybným tělem učitele lektvarů, stejně tak, jako přítomní profesoři. María si připadala hrozně, kvůli své dvojí identitě nesměla pomoct školnímu odboji a stejně tak nemohla bojovat proti vlastním lidem. Snape ji pověřil uklidňováním mladších studentů, jako alibi to poslouží výborně. Znovu pohledem propátrala okolí, na zemi, asi padesát metrů od ní, ležela hromádla nějakých hader. Tak jí to alespoň zprvu připadalo, když se však podívala pozorněji, zjistila, že Harry ztratil jednu z nejcennějších věcí, které vlastnil. Neviditelný plášť. Sehnula se k němu, vzala ho do rukou a odnesla ho k sobě do kabinetu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Yukiho | Web | 24. ledna 2010 v 19:28 | Reagovat

Ahoj. Na mojom blogu je párty k otvoreniu mojej rubriky. Bola by som rada, keby tam bol/a. Prosím, neber to ako reklamu.

2 clairem | Web | 30. ledna 2010 v 10:22 | Reagovat

Víš, že se u mě zase začíná projevovat závislost na týhle povídce? :-) Doufám, že pokráčko bude brzy... Křiklana mi je sice líto, ale naštval mě - udat Harryho... podrazák! :D No, ještě že se jim podařilo utéct a (snad) neumřel někdo další. Je dobře, že se Sam přiklonila na správnou stranu... Ale škoda, že Draco nezklamal svého otce a nepřidal se k protivoldemortovskému odboji. No, každopádně se těším na další kapitolu.

3 Lucy | Web | 1. února 2010 v 16:39 | Reagovat

ahooj..veľmi rady sa spriatelíme..inak super kapitolka.=)

4 Hope | Web | 2. února 2010 v 21:47 | Reagovat

zajímavé =o) dneska jsem dočetla, co mi chybělo, ale nějak nemám sílu a teď už ani náladu komentovat všechno, tkaže se omlouvám, že je komentář jenom tady...těším se na další kapitolku =o)

5 Nelll | Web | 3. února 2010 v 20:05 | Reagovat

Ahoj, super kapitola, jsem ráda, že zase píšeš :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama